يانه ى كورد تيشك

تؤ له زووره وه نيت به ريز هيوادارين خؤت تؤماربكه ى تاكوو به جوانى بابه ته كانى يانه ى كورد تيشك ببينيت فه رموو خؤت تؤمار بكه

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

يانه ى كورد تيشك

تؤ له زووره وه نيت به ريز هيوادارين خؤت تؤماربكه ى تاكوو به جوانى بابه ته كانى يانه ى كورد تيشك ببينيت فه رموو خؤت تؤمار بكه

يانه ى كورد تيشك

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

kurdtishk

سێكس له‌ژێر رۆشنایی ئیسلامدا: 26 سوودی سێكسی شه‌رعی بخوێنه‌وه‌ Www.ramanrealy.xtgem_2
سڵاو له‌ ئه‌ندامه‌ تازه‌كانى یانه‌ى كورد تیشك / danyar asuda
www.lawanikirkuk.com مالبه رى لاوانى كه ركوك
سێكس له‌ژێر رۆشنایی ئیسلامدا: 26 سوودی سێكسی شه‌رعی بخوێنه‌وه‌ I313948738_92035_5
سێكس له‌ژێر رۆشنایی ئیسلامدا: 26 سوودی سێكسی شه‌رعی بخوێنه‌وه‌ Www.ramanrealy.xtgem_2
سێكس له‌ژێر رۆشنایی ئیسلامدا: 26 سوودی سێكسی شه‌رعی بخوێنه‌وه‌ 2702051sgrzgsxkiq_7
سێكس له‌ژێر رۆشنایی ئیسلامدا: 26 سوودی سێكسی شه‌رعی بخوێنه‌وه‌ Love
سێكس له‌ژێر رۆشنایی ئیسلامدا: 26 سوودی سێكسی شه‌رعی بخوێنه‌وه‌ 7
سێكس له‌ژێر رۆشنایی ئیسلامدا: 26 سوودی سێكسی شه‌رعی بخوێنه‌وه‌ Ramanrealy_12
سێكس له‌ژێر رۆشنایی ئیسلامدا: 26 سوودی سێكسی شه‌رعی بخوێنه‌وه‌ 39_2
سێكس له‌ژێر رۆشنایی ئیسلامدا: 26 سوودی سێكسی شه‌رعی بخوێنه‌وه‌ 1
سێكس له‌ژێر رۆشنایی ئیسلامدا: 26 سوودی سێكسی شه‌رعی بخوێنه‌وه‌ H4new.com-8cdb8d9449
سێكس له‌ژێر رۆشنایی ئیسلامدا: 26 سوودی سێكسی شه‌رعی بخوێنه‌وه‌ Ykurdistan-af7528fb84

المواضيع الأخيرة

» ته فسيرى قورئان به كوردى وكام دةنك خؤشت ده وى داونلؤدى بكة
سێكس له‌ژێر رۆشنایی ئیسلامدا: 26 سوودی سێكسی شه‌رعی بخوێنه‌وه‌ Emptyالإثنين ديسمبر 28, 2015 1:21 am من طرف sulimansoran

» په‌رده‌ی كچێنی چییه‌؟ جۆره‌ ناباوه‌كانی په‌رده‌ی كچێنی، لابردنی‌ په‌رده‌ی‌ كچێنی‌ ... سه‌ره‌تای‌ ژیانیكی‌ نوێ‌؟ ....هتد
سێكس له‌ژێر رۆشنایی ئیسلامدا: 26 سوودی سێكسی شه‌رعی بخوێنه‌وه‌ Emptyالخميس يناير 23, 2014 8:48 pm من طرف دايكى عمار

» هیچ کات کۆمپیوتەرەکەت فۆرمات مەکە!!
سێكس له‌ژێر رۆشنایی ئیسلامدا: 26 سوودی سێكسی شه‌رعی بخوێنه‌وه‌ Emptyالخميس يناير 09, 2014 8:20 pm من طرف karwan kara

» ماڵپه‌رێك بۆ وه‌رگێران زیاتر له‌ 50 زمان
سێكس له‌ژێر رۆشنایی ئیسلامدا: 26 سوودی سێكسی شه‌رعی بخوێنه‌وه‌ Emptyالخميس أكتوبر 10, 2013 5:19 am من طرف dlshad

» ئه م سايته تايبه ته به يارى
سێكس له‌ژێر رۆشنایی ئیسلامدا: 26 سوودی سێكسی شه‌رعی بخوێنه‌وه‌ Emptyالجمعة يونيو 21, 2013 3:37 pm من طرف shamal jalal

» له‌ (چین) گۆشتی مرۆڤ هه‌یه‌ و ئه‌فرۆشرێت + 18
سێكس له‌ژێر رۆشنایی ئیسلامدا: 26 سوودی سێكسی شه‌رعی بخوێنه‌وه‌ Emptyالجمعة مارس 22, 2013 6:42 pm من طرف danyar asuda

» وينه يه كى ناخ ته زين
سێكس له‌ژێر رۆشنایی ئیسلامدا: 26 سوودی سێكسی شه‌رعی بخوێنه‌وه‌ Emptyالأربعاء مارس 20, 2013 5:03 am من طرف danyar asuda

» ئه وكوره ى به هوى به يداكردنى 5 هه زار دينار بو بزيوى زينى توشى جيهات
سێكس له‌ژێر رۆشنایی ئیسلامدا: 26 سوودی سێكسی شه‌رعی بخوێنه‌وه‌ Emptyالأربعاء مارس 13, 2013 7:07 am من طرف danyar asuda

»  انتى فايروسى اتورن
سێكس له‌ژێر رۆشنایی ئیسلامدا: 26 سوودی سێكسی شه‌رعی بخوێنه‌وه‌ Emptyالأربعاء مارس 13, 2013 5:36 am من طرف danyar asuda

سبتمبر 2024

الأحدالإثنينالثلاثاءالأربعاءالخميسالجمعةالسبت
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

اليومية اليومية

سايته كان

سايته كان www.lawanikirkuk.com مالبه رى لاوانى كه ركوك www.lawanikurdistan.com مالبه رى يه كيتى لاوانى ديموكراتى كوردستان

3 مشترك

سێكس له‌ژێر رۆشنایی ئیسلامدا: 26 سوودی سێكسی شه‌رعی بخوێنه‌وه‌

danyar asuda
    danyar asuda
    به‌ڕێوه‌به‌ری گشتی يانه ى كوردتيشك

سێكس له‌ژێر رۆشنایی ئیسلامدا: 26 سوودی سێكسی شه‌رعی بخوێنه‌وه‌ Empty سێكس له‌ژێر رۆشنایی ئیسلامدا: 26 سوودی سێكسی شه‌رعی بخوێنه‌وه‌

مُساهمة من طرف danyar asuda الأحد سبتمبر 04, 2011 5:19 am

سێكسكردن گرنگییه‌كی زۆری له‌ ژیانی مرۆڤدا هه‌یه‌، چونكه‌ ئه‌گه‌ر سێكس نه‌بێت ئه‌وه‌ مرۆڤ له‌ناوده‌چێت، لێره‌دا ‌ 26 سوودی سێكسكردنی شه‌رعی له‌نێوان ژن و پیاوی موسڵماندا بۆ خوێنه‌رانی ده‌خه ينه‌ڕوو، به‌هیوای ئه‌وه‌ی كه‌ زیاتر به‌ بواری سێكسزانی له‌رووانگه‌ی ئایینی پیرۆزی ئیسلامه‌وه‌ شاره‌زابن. شایانی باسه‌ ئه‌م سوودانه‌ له‌چوارچێوه‌ی ژیانی هاوسه‌رگیریدان و سێكسی ناشه‌رعی (زینا) ناگرێته‌وه‌، فه‌رموون ئێوه‌ و سووده‌كانی سێكسی شه‌رعی:
    یه‌كه‌م: سێكسی شه‌رعی هۆڕمۆنی (ئه‌ندرۆفین) له‌ خوێندا زیاد ده‌كات و به‌خته‌وه‌ری زیاتر به‌مرۆڤ ده‌به‌خششێت.
    دووه‌م: هۆڕمۆنی ئیسترۆجین له‌ ژندا زیادده‌كات و جوانی و ته‌ندروستی ژنان زیادده‌كات و ئه‌م هۆڕمۆنه‌ش بۆ پیست و موو به‌سووده‌.
    سێیه‌م: سێكسی شه‌رعی به‌ر له‌ نووستن خه‌وی مرۆڤ خۆشده‌كات.
    چواره‌م: سێكسی شه‌رعی خۆشه‌ویستی مرۆڤ زیاتر ده‌كات.
    پێنجه‌م: سێكسی شه‌رعی بیرۆكه‌ و وه‌سوه‌سه‌ی شیتانی له‌ مرۆڤ دوورده‌خاته‌وه‌.
    شه‌شه‌م: سێكسی\كردن به‌ گه‌مه‌ی سێكسییه‌وه‌ وه‌كو مه‌له‌كردن وایه‌ و بیست ئه‌وه‌نده‌ پتر لیاقه‌ و توانای له‌ش زیاد ده‌كات.
    حه‌وته‌م: له‌میانی سێكسی شه‌رعیدا ژن و مێرد یه‌كتری بۆن ده‌كه‌ن و ئه‌مه‌ش ده‌بێته‌ سه‌رچاوه‌ی قوڵبوونه‌وه‌ی خۆشه‌ویستی بۆ هه‌ردوولا.
    هه‌شته‌م: ژن و مێرد به‌ یه‌ك كرداری سێكسی تاووزه‌یه‌ك (السعرات الحراریه‌) ده‌سووتێنن كه‌ ده‌كاته‌ (200-600) تاووزه‌، واته‌: به‌ئه‌ندازه‌ی ماتۆڕێك كه‌ كاتژمێرێك و نیو بڕوات به‌ڕێوه‌.
    نۆیه‌م: كرداری سێكسی شه‌رعی ئه‌و سه‌رئێشه‌یه‌ لاده‌بات كه‌ زۆرجار به‌ حه‌بی پاراسیتیۆڵ لانه‌چێت.
    ده‌یه‌م: سێكسی شه‌رعی نه‌خۆشییه‌كانی ئافره‌تان سوود ده‌كات.
    یازده‌هه‌م: به‌هۆی كرداری سێكسی هه‌موو ده‌ماره‌كانی له‌ش خاوده‌بنه‌وه‌.
    دووانزه‌هه‌م: كرداری سێكسی مه‌ترسییه‌كانی له‌ش لاده‌بات و پشووێكی ته‌واو به‌ مرۆڤ ده‌به‌خشێت.
    سێزده‌هه‌م: له‌میانی سێكسیكردندا ماچكردنی یه‌كتری له‌لایه‌ن ژن و مێرده‌وه‌ خۆشه‌ویستی راسته‌قینه‌ دروستده‌كات.
    چوارده‌هه‌م: كرداری سێكسی شه‌رعی له‌ به‌ره‌به‌یاندا ژیانی ژن و مێرد رۆژن ده‌كاته‌وه‌.
    پازده‌هه‌م: سێكسی شه‌رعی متمانه‌ و بڕوابوونی ژن و مێرد له‌لای یه‌كتر زیاتر ده‌كات.
    شازده‌هه‌م: له‌ شه‌وه‌ سارده‌كاندا به‌ماچكردن پله‌ی له‌شی ژن و مێرد به‌رزده‌بێته‌وه‌ و گه‌رم دادێت، به‌مه‌ش مه‌ترسی تووش بوون به‌ نه‌خۆشییه‌كانی زستانیان لێ به‌دوور ده‌بێت.
    حه‌ڤده‌هه‌م: سێكسی شه‌رعی ناكۆكی نێوان ژن و مێرده‌كات ناهێڵێت و هه‌ردوولا رازی ده‌كات.
    هه‌ژده‌هه‌م: به‌كرداری سێكسی شه‌رعی خه‌م و په‌ژاره‌كانی رۆژانه‌ ده‌ڕه‌وێته‌وه‌ و خۆشبه‌ختی جێگه‌ی ده‌گرێته‌وه‌.
    نۆزده‌هه‌م: له‌كاتی سێكسكردندا به‌ هۆی ماچكردنه‌وه‌ مادده‌یه‌كی پڕۆتینی له‌ ده‌مدا ده‌رده‌چێت كه‌ ترشه‌لۆكه‌ زیانبه‌خشه‌كانی ناو ده‌م له‌ناوده‌بات/ ئه‌م ترشه‌لۆكانه‌ی كه‌ ده‌بنه‌ هۆی زیانگه‌یاندن به‌ ددانه‌كانی مرۆڤ.
    بیسته‌م: ئه‌گه‌ر ژن و مێرد سێكس نه‌كه‌ن ئه‌وه‌ دووچاری نه‌خۆشی و دڵته‌نگی ده‌بن و نه‌خۆشییه‌ ده‌روونییه‌كانیان ده‌گۆڕێت بۆ نه‌خۆشییه‌ جه‌سته‌ییه‌كان، بۆیه‌ سێكسكردن ئه‌م كێشه‌یه‌ ناهێڵێت.
    بیست و یه‌كه‌م: سێكسی شه‌رعی كێشه‌كانی دڵ سووك ده‌كات، چونكه‌ به‌هۆی كاری سێكسییه‌وه‌ خوێنێكی زۆر بۆ دڵ ده‌چێت.
    بیست و دووه‌م: به‌كاری سێكمسی ئازاری خوێنبه‌رانی ژن و مێرد كه‌م ده‌بێته‌وه‌، چونكه‌ خوێن بۆ ته‌واوی له‌ش ده‌بات.
    بیست و سێیه‌م: به‌ كرداری سێكسی زۆر ئازاری نه‌ناسراو له‌ له‌شدا نامێنێت كه‌ به‌داووده‌رمان چاره‌یان ناكرێت.
    بیست و چواره‌م: كاری سێكسی به‌رده‌وامی گه‌نجبوون به‌ مرۆڤ ده‌به‌خشێته‌وه‌ و له‌ پیرۆیی دووری ده‌خاته‌وه‌.
    بیست و پێنجه‌م: كرداری سێكسی شه‌رعی ده‌بێته‌ هۆی به‌هێزكردنی كۆئه‌ندامی به‌رگری (مه‌ناعه‌)
    بیست و شه‌شه‌م: كرداری سێكسی شه‌رعی به‌رێژه‌ی له‌سه‌دا بیست خه‌وی مرۆڤ زیاد ده‌كات.

دووركه
    هه وليري
    ئه ندامی كوردتیشك
    ئه ندامی كوردتیشك

سێكس له‌ژێر رۆشنایی ئیسلامدا: 26 سوودی سێكسی شه‌رعی بخوێنه‌وه‌ Empty رد: سێكس له‌ژێر رۆشنایی ئیسلامدا: 26 سوودی سێكسی شه‌رعی بخوێنه‌وه‌

مُساهمة من طرف هه وليري الثلاثاء يوليو 03, 2012 3:43 pm

زور به سودبو ده ست خوش به ريز
    danyar asuda
    danyar asuda

سێكس له‌ژێر رۆشنایی ئیسلامدا: 26 سوودی سێكسی شه‌رعی بخوێنه‌وه‌ Empty رد: سێكس له‌ژێر رۆشنایی ئیسلامدا: 26 سوودی سێكسی شه‌رعی بخوێنه‌وه‌

مُساهمة من طرف danyar asuda الخميس يوليو 05, 2012 9:20 pm

زؤر سوباس به ريزم
    solen.argoshi
    ئه ندامی كوردتیشك
    ئه ندامی كوردتیشك

مُساهمة من طرف solen.argoshi الأحد يوليو 22, 2012 6:42 pm

ده ست خوش ماندونه بى بابه تيكى جوان و به سوده

الوقت/التاريخ الآن هو الثلاثاء سبتمبر 24, 2024 5:23 am