يانه ى كورد تيشك

تؤ له زووره وه نيت به ريز هيوادارين خؤت تؤماربكه ى تاكوو به جوانى بابه ته كانى يانه ى كورد تيشك ببينيت فه رموو خؤت تؤمار بكه

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

يانه ى كورد تيشك

تؤ له زووره وه نيت به ريز هيوادارين خؤت تؤماربكه ى تاكوو به جوانى بابه ته كانى يانه ى كورد تيشك ببينيت فه رموو خؤت تؤمار بكه

يانه ى كورد تيشك

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

kurdtishk

خراپیەكانی سێكسی ئەلیكترۆنی Www.ramanrealy.xtgem_2
سڵاو له‌ ئه‌ندامه‌ تازه‌كانى یانه‌ى كورد تیشك / danyar asuda
www.lawanikirkuk.com مالبه رى لاوانى كه ركوك
 خراپیەكانی سێكسی ئەلیكترۆنی I313948738_92035_5
 خراپیەكانی سێكسی ئەلیكترۆنی 2702051sgrzgsxkiq_7
 خراپیەكانی سێكسی ئەلیكترۆنی Love
 خراپیەكانی سێكسی ئەلیكترۆنی 7
 خراپیەكانی سێكسی ئەلیكترۆنی Ramanrealy_12
 خراپیەكانی سێكسی ئەلیكترۆنی 39_2
 خراپیەكانی سێكسی ئەلیكترۆنی 1
 خراپیەكانی سێكسی ئەلیكترۆنی H4new.com-8cdb8d9449
 خراپیەكانی سێكسی ئەلیكترۆنی Ykurdistan-af7528fb84

المواضيع الأخيرة

» ته فسيرى قورئان به كوردى وكام دةنك خؤشت ده وى داونلؤدى بكة
 خراپیەكانی سێكسی ئەلیكترۆنی Emptyالإثنين ديسمبر 28, 2015 1:21 am من طرف sulimansoran

» په‌رده‌ی كچێنی چییه‌؟ جۆره‌ ناباوه‌كانی په‌رده‌ی كچێنی، لابردنی‌ په‌رده‌ی‌ كچێنی‌ ... سه‌ره‌تای‌ ژیانیكی‌ نوێ‌؟ ....هتد
 خراپیەكانی سێكسی ئەلیكترۆنی Emptyالخميس يناير 23, 2014 8:48 pm من طرف دايكى عمار

» هیچ کات کۆمپیوتەرەکەت فۆرمات مەکە!!
 خراپیەكانی سێكسی ئەلیكترۆنی Emptyالخميس يناير 09, 2014 8:20 pm من طرف karwan kara

» ماڵپه‌رێك بۆ وه‌رگێران زیاتر له‌ 50 زمان
 خراپیەكانی سێكسی ئەلیكترۆنی Emptyالخميس أكتوبر 10, 2013 5:19 am من طرف dlshad

» ئه م سايته تايبه ته به يارى
 خراپیەكانی سێكسی ئەلیكترۆنی Emptyالجمعة يونيو 21, 2013 3:37 pm من طرف shamal jalal

» له‌ (چین) گۆشتی مرۆڤ هه‌یه‌ و ئه‌فرۆشرێت + 18
 خراپیەكانی سێكسی ئەلیكترۆنی Emptyالجمعة مارس 22, 2013 6:42 pm من طرف danyar asuda

» وينه يه كى ناخ ته زين
 خراپیەكانی سێكسی ئەلیكترۆنی Emptyالأربعاء مارس 20, 2013 5:03 am من طرف danyar asuda

» ئه وكوره ى به هوى به يداكردنى 5 هه زار دينار بو بزيوى زينى توشى جيهات
 خراپیەكانی سێكسی ئەلیكترۆنی Emptyالأربعاء مارس 13, 2013 7:07 am من طرف danyar asuda

»  انتى فايروسى اتورن
 خراپیەكانی سێكسی ئەلیكترۆنی Emptyالأربعاء مارس 13, 2013 5:36 am من طرف danyar asuda

سبتمبر 2024

الأحدالإثنينالثلاثاءالأربعاءالخميسالجمعةالسبت
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

اليومية اليومية

سايته كان

سايته كان www.lawanikirkuk.com مالبه رى لاوانى كه ركوك www.lawanikurdistan.com مالبه رى يه كيتى لاوانى ديموكراتى كوردستان

خراپیەكانی سێكسی ئەلیكترۆنی

danyar asuda
    danyar asuda
    به‌ڕێوه‌به‌ری گشتی يانه ى كوردتيشك
    به‌ڕێوه‌به‌ری گشتی يانه ى كوردتيشك

خراپیەكانی سێكسی ئەلیكترۆنی Empty خراپیەكانی سێكسی ئەلیكترۆنی

مُساهمة من طرف danyar asuda الجمعة سبتمبر 02, 2011 9:17 pm

خراپیەكانی سێكسی ئەلیكترۆنی Sex-internet

بەشێوەیەكی گشتی كەسانی عەوداڵ و پەرۆشی سێكسیی ئینتەرنێت زۆر نین. لە توێژینەوەیەكدا هاتووە كە ئێستا نزیكەی 75 ملیۆن كەس ئینتەرنێت بەكاردێنن، لەو ژمارە زۆرەی كە ئینتەرنێت بەكاردێنن، تەنها %15ـی دەچنە ناو سایتە سێكسییە تایبەتەكانەوە. لەلێكۆڵینەوەیەكی تردا هاتووە، كە ئەوانەی كاتێكی زۆر بەرانبەر ئەم سایتانەی وێبدا دادەنیشن، لەوانەیە دوچاری گرفتی دەروونی-سێكسی ببنەوە بەشێوەی ئیندیفاعی سێكسی Sexual Compulsivity یان گرفتی دەروونی تر.
    هەروەها لە خوێندنێكدا هاتووە، كە نزیكەی 15% ــ 30%ـی ئەوانەی كە رۆژانە ئینتەرنێت بەكاردێنن، سەردانی سایتە سێكسییەكان دەكەن، یان چاتی سایبەرسێكس ئەنجام دەدەن. ئەمەش بێگومان رێژەیەكی بەرزە و دیاردەكەش لە زیادبووندایە، دەكرێ ئەم كەسانە ناوزەد بكەین بە راهاتووان لەسەر چاتی سایبەرسێكس Cyber Chat Addicts. دانیشتن بەرانبەر كیبۆردی كۆمپیوتەر، ناردن و وەرگرتنی نامەی ئەلیكترۆنی بۆ ماوەی چەند كاتژمێرێك، هەردوو رەگەز، لە هەموو تەمەنەكان، منداڵ، پێگەیشتوو، سەڵت، خێزاندار، هەروەها هەموو سنوورەكانی وڵاتانی بڕیوە.
    پتر لە 70000 وێبسایتی تایبەت بە سێكس هەیە، تەنها ساڵی 1998 نزیكەی 9.6 ملیۆن كەس سەردانی ئەم سایتانەیان دەكرد، ئەم سایتانە رۆژانە لە زیادبووندان. بە شێوەیەكی تێكڕایی، سێكسی ئەلیكترۆنی زیانبەخشە! لەبەهای مرۆیی كەم دەكاتەوە، كەسەكە هەست بەكەموكوڕی دەكات، هەست بەوە دەكات، كە شتێكی نەشازی لەگەڵ سروشتدا كردووە، هەروەها چەندین پرسیاری دیكەی بۆ پەیدا دەبن.
    راستە ئەو كەسە هەست بەسەربەستییەكی تەواو و بێسنوور دەكات لەسێكسی ئینتەرنێتدا و بە كراوەیی باسی فەنتازیا و لایەنە شاراوەكانی سێكسی خۆی دەكات (كە بەشێوەیەكی حەتمی باشتر دەوروژێت)، لەهەمان كاتیشدا دوورە لە هەموو سانسۆر و ئاشكرابوونێكەوە. جگە لەمانە سایبەرسێكس رێگایەكی سەلامەت و تایبەتە بۆ دەرخستنی فەنتازیاكان و تامەزرۆیی سەبارەت بە لادانە سێكسییەكان و سێكسی بەكۆمەڵ و هۆمۆسێكسوالێتی و جل گۆڕینەوە...هتد.
    بەهەر حاڵ هەرزانی و ئاسانی گەیشتن بەئینتەرنێت وای كردووە، زۆر كەس ئەم تاقیكردنەوە سێكسییە بكەن، لەوكاتەی كە ناتوانن بە شێوەیەكی نۆرماڵ ئەنجامی بدەن، یان لێی بێبەشن. تا ئێستا هیچ سنوورێكی یاسایی بۆ سایبەرسێكس دانەنراوە. ئایا سایبەرسێكس دەكەوێتە نێو سێكسفرۆشیەوە Prostitutionیان نا؟ ئەمەش تائێستا نیشانەی پرسیاری لەسەرە. ئەو كەسە بەدەستێك لەسەر كیبۆرددا وشەی سێكسی و وروژێنەر دەنووسێ و بەدەستەكەی تر دەستپەڕ لێدەدات لەگەڵ ئەو كەسەی كە چاتی لەگەڵدا دەكات، هەروەها لەگەڵ بینینی وێنەی ڤیدیۆیی سێكسی (كە بەپێی داوا جوولەی سێكسی وروژێنەر ئەنجام دەدات) چەند ساتێك لەنێو رۆمانسیەتی ئینتەرنێتدا بەسەر دەبات.
    كەواتە سایبەر سێكس بە پێناسە سادەكەیەوە بریتییە لە ( كۆمیونیكەیشن + دەستپەڕ)، بە مانایەكی دیكە، دامركاندنی حەزە سێكسییەكانی خودی (كەسی) لەوكاتەی كە هاوبەش دەبێ لەگەڵ هەموو وردەكارییەكانی هزر و فەنتازیا لەگەڵ یەكێكی تردا. كەواتە وەكو سێكسی تەلەفۆن Phone sex وایە، بەڵام تەنها جیاوازی بریتییە لەوەی كە رێگای پەیوەندیكردنەكە جیاوازە. ئەوەی كە زیاتر یەكێك بۆ راهاتن لەسەر سایبەرسێكسدا رادەكێشێت، بریتییە لەوەی كە لە سایبەرسێكسدا جگە لەدەنگ، كامێرای وێب رۆڵی گەورە دەبینێ، كە وێنەی ڤیدیۆیی جوولاو بە شێوەی وروژێنەری سێكسیی بەهێز و كاریگەریان هەیە.
    لەوكاتەی كە یەكێكی خێزاندار بۆ ئەم جیهانەی فەنتازیا كاتێكی زۆر و ماندووبوونێكی زۆر تەرخان دەكات، لەوانەیە ئەمە كاریگەری نێگەتیڤ بكاتە سەر پەیوەندیی هاوسەرێتی لەهەردوو ئاستی دەروونی و سێكسییەوە.

الوقت/التاريخ الآن هو الثلاثاء سبتمبر 24, 2024 5:29 am