يانه ى كورد تيشك

تؤ له زووره وه نيت به ريز هيوادارين خؤت تؤماربكه ى تاكوو به جوانى بابه ته كانى يانه ى كورد تيشك ببينيت فه رموو خؤت تؤمار بكه

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

يانه ى كورد تيشك

تؤ له زووره وه نيت به ريز هيوادارين خؤت تؤماربكه ى تاكوو به جوانى بابه ته كانى يانه ى كورد تيشك ببينيت فه رموو خؤت تؤمار بكه

يانه ى كورد تيشك

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

kurdtishk

به‌ڕێزان ئه‌م وتانه‌ بخوێنه‌وه‌ و سودیان لێ وه‌رگره‌ Www.ramanrealy.xtgem_2
سڵاو له‌ ئه‌ندامه‌ تازه‌كانى یانه‌ى كورد تیشك / danyar asuda
www.lawanikirkuk.com مالبه رى لاوانى كه ركوك
به‌ڕێزان ئه‌م وتانه‌ بخوێنه‌وه‌ و سودیان لێ وه‌رگره‌ I313948738_92035_5
به‌ڕێزان ئه‌م وتانه‌ بخوێنه‌وه‌ و سودیان لێ وه‌رگره‌ 2702051sgrzgsxkiq_7
به‌ڕێزان ئه‌م وتانه‌ بخوێنه‌وه‌ و سودیان لێ وه‌رگره‌ Love
به‌ڕێزان ئه‌م وتانه‌ بخوێنه‌وه‌ و سودیان لێ وه‌رگره‌ 7
به‌ڕێزان ئه‌م وتانه‌ بخوێنه‌وه‌ و سودیان لێ وه‌رگره‌ Ramanrealy_12
به‌ڕێزان ئه‌م وتانه‌ بخوێنه‌وه‌ و سودیان لێ وه‌رگره‌ 39_2
به‌ڕێزان ئه‌م وتانه‌ بخوێنه‌وه‌ و سودیان لێ وه‌رگره‌ 1
به‌ڕێزان ئه‌م وتانه‌ بخوێنه‌وه‌ و سودیان لێ وه‌رگره‌ H4new.com-8cdb8d9449
به‌ڕێزان ئه‌م وتانه‌ بخوێنه‌وه‌ و سودیان لێ وه‌رگره‌ Ykurdistan-af7528fb84

المواضيع الأخيرة

» ته فسيرى قورئان به كوردى وكام دةنك خؤشت ده وى داونلؤدى بكة
به‌ڕێزان ئه‌م وتانه‌ بخوێنه‌وه‌ و سودیان لێ وه‌رگره‌ Emptyالإثنين ديسمبر 28, 2015 1:21 am من طرف sulimansoran

» په‌رده‌ی كچێنی چییه‌؟ جۆره‌ ناباوه‌كانی په‌رده‌ی كچێنی، لابردنی‌ په‌رده‌ی‌ كچێنی‌ ... سه‌ره‌تای‌ ژیانیكی‌ نوێ‌؟ ....هتد
به‌ڕێزان ئه‌م وتانه‌ بخوێنه‌وه‌ و سودیان لێ وه‌رگره‌ Emptyالخميس يناير 23, 2014 8:48 pm من طرف دايكى عمار

» هیچ کات کۆمپیوتەرەکەت فۆرمات مەکە!!
به‌ڕێزان ئه‌م وتانه‌ بخوێنه‌وه‌ و سودیان لێ وه‌رگره‌ Emptyالخميس يناير 09, 2014 8:20 pm من طرف karwan kara

» ماڵپه‌رێك بۆ وه‌رگێران زیاتر له‌ 50 زمان
به‌ڕێزان ئه‌م وتانه‌ بخوێنه‌وه‌ و سودیان لێ وه‌رگره‌ Emptyالخميس أكتوبر 10, 2013 5:19 am من طرف dlshad

» ئه م سايته تايبه ته به يارى
به‌ڕێزان ئه‌م وتانه‌ بخوێنه‌وه‌ و سودیان لێ وه‌رگره‌ Emptyالجمعة يونيو 21, 2013 3:37 pm من طرف shamal jalal

» له‌ (چین) گۆشتی مرۆڤ هه‌یه‌ و ئه‌فرۆشرێت + 18
به‌ڕێزان ئه‌م وتانه‌ بخوێنه‌وه‌ و سودیان لێ وه‌رگره‌ Emptyالجمعة مارس 22, 2013 6:42 pm من طرف danyar asuda

» وينه يه كى ناخ ته زين
به‌ڕێزان ئه‌م وتانه‌ بخوێنه‌وه‌ و سودیان لێ وه‌رگره‌ Emptyالأربعاء مارس 20, 2013 5:03 am من طرف danyar asuda

» ئه وكوره ى به هوى به يداكردنى 5 هه زار دينار بو بزيوى زينى توشى جيهات
به‌ڕێزان ئه‌م وتانه‌ بخوێنه‌وه‌ و سودیان لێ وه‌رگره‌ Emptyالأربعاء مارس 13, 2013 7:07 am من طرف danyar asuda

»  انتى فايروسى اتورن
به‌ڕێزان ئه‌م وتانه‌ بخوێنه‌وه‌ و سودیان لێ وه‌رگره‌ Emptyالأربعاء مارس 13, 2013 5:36 am من طرف danyar asuda

سبتمبر 2024

الأحدالإثنينالثلاثاءالأربعاءالخميسالجمعةالسبت
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

اليومية اليومية

سايته كان

سايته كان www.lawanikirkuk.com مالبه رى لاوانى كه ركوك www.lawanikurdistan.com مالبه رى يه كيتى لاوانى ديموكراتى كوردستان

2 مشترك

به‌ڕێزان ئه‌م وتانه‌ بخوێنه‌وه‌ و سودیان لێ وه‌رگره‌

DLER
    DLER
    سه‌رپه‌رشتیاری گشتی

به‌ڕێزان ئه‌م وتانه‌ بخوێنه‌وه‌ و سودیان لێ وه‌رگره‌ Empty به‌ڕێزان ئه‌م وتانه‌ بخوێنه‌وه‌ و سودیان لێ وه‌رگره‌

مُساهمة من طرف DLER السبت أغسطس 13, 2011 8:57 am

سه‌یری له‌ خۆتان خوارتر بکه‌ن ، له‌ سه‌ره‌وه‌ی خۆتان مه‌ڕوانن ئه‌مه‌ باشتره‌ بۆ ئه‌وه‌ی به‌ بێ ڕێزی سه‌یری نعمه‌ته‌کانی خودا نه‌که‌ن ....

پێغه‌مبه‌ر (د.خ)

دوو شت هه‌یه‌ هه‌رگیز باسی مه‌كه‌:

1/ ئه‌گه‌ر خراپه‌ت له‌گه‌ڵدا كرا..
    2/ ئه‌گه‌ر چاكه‌ت له‌گه‌ڵ خه‌ڵکیدا كرد.
    .
    لەهیچ شتێكى منداڵیم پەشيمان نيم تەنيا ئه‌وە نەبێ كە خۆزگەم ئەخواست گەورە بم....

لێبوردن له‌كه‌سانێك جوانه‌ كه‌ تواناى تۆڵه‌كردنه‌وه‌یان هه‌یه‌......
    "ووته‌یه‌كى ئه‌فریقى"

ئه‌گه‌ر بى ده‌نگ بيت و خه‌لكانى تر به‌ قسه‌ت بينن باشتره‌ له‌وه‌ى كه له‌ كاتى قسه‌ كردن پيت بلين بى ده‌نگ به

شکسبير دەڵێ :خۆشت بووێم يان رقت لێم بێت
    هەر دووکيان بۆمن باشتڕينن!!
    گەر خۆشت بووێم هەميشە لەدڵت دەبم
    گەر رقت لێم بێت هەميشە لەخەياڵت دەبم

گریگترین و گه‌وره‌ترین شانازی من به‌پیكه‌ نین خستنی خه‌لكی یه‌ له‌كاتی گریانیدا شارلى شاپلین

قسه ي چاك دره نگ ده گاته جيي خؤي،،، به لام قسه ي خراپ زؤر كه س پؤ سته چييه بؤي!!!!!!

له‌ ژیانه‌وه‌ چی فێر بووی ......؟؟؟
    فێربووم کاتێک پێئه‌که‌نیت دونیا بۆت پێئه‌که‌نێت وه‌ کاتێک ئه‌گریت ته‌نها خۆت ئه‌گریت.

قسه‌كردن به‌بێ بیركردنه‌وه‌ ، وه‌كو ئه‌وه‌ وایه‌ تیر بهاوێیت به‌بێ نیشان گرتن

‌ئه‌وكارانه‌ى كه‌ته‌نها بۆ به‌رژه‌وه‌ندى خۆمان ئةنجامى ده‌ده‌ين ،له‌گه‌ڵ مردنى خوماندا ده‌مرن! به‌ڵام ئه‌وكارانه‌ى بۆ به‌خته‌وه‌رى كه‌سانى ترئه‌نجامى ده‌ده‌ين ، دواى خۆمان به‌نه‌مرى ده‌مێننه‌وه‌!،.،.،.،.،ئەوەندەی​ کـار بۆ خۆت دەکەیت زیاتر بۆ بەرامبەرەکەت بــکە

گه ر هـه له كردن نه بوايه ،،،،ثه وا هـه رگيز له ماناي راستي يه كان نه ده گه يشتين،!

خۆش ڕابواردن لە خانوویەكی بچوك و هەژارانەدا,لە گریانی نێو كۆشكێكی ڕازاوە و جوان خۆشترە....
    danyar asuda
    danyar asuda
    به‌ڕێوه‌به‌ری گشتی يانه ى كوردتيشك
    به‌ڕێوه‌به‌ری گشتی يانه ى كوردتيشك

به‌ڕێزان ئه‌م وتانه‌ بخوێنه‌وه‌ و سودیان لێ وه‌رگره‌ Empty رد: به‌ڕێزان ئه‌م وتانه‌ بخوێنه‌وه‌ و سودیان لێ وه‌رگره‌

مُساهمة من طرف danyar asuda السبت أغسطس 13, 2011 9:10 am

زور راستن ده سته كانت خوش بيت كاكه دلير كيان هيواى به رده وامى له بابه تى تازه

الوقت/التاريخ الآن هو الثلاثاء سبتمبر 24, 2024 5:24 am