يانه ى كورد تيشك

تؤ له زووره وه نيت به ريز هيوادارين خؤت تؤماربكه ى تاكوو به جوانى بابه ته كانى يانه ى كورد تيشك ببينيت فه رموو خؤت تؤمار بكه

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

يانه ى كورد تيشك

تؤ له زووره وه نيت به ريز هيوادارين خؤت تؤماربكه ى تاكوو به جوانى بابه ته كانى يانه ى كورد تيشك ببينيت فه رموو خؤت تؤمار بكه

يانه ى كورد تيشك

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

kurdtishk

زیره‌كترین دز له‌ جیهان  Www.ramanrealy.xtgem_2
سڵاو له‌ ئه‌ندامه‌ تازه‌كانى یانه‌ى كورد تیشك / danyar asuda
www.lawanikirkuk.com مالبه رى لاوانى كه ركوك
زیره‌كترین دز له‌ جیهان  I313948738_92035_5
زیره‌كترین دز له‌ جیهان  2702051sgrzgsxkiq_7
زیره‌كترین دز له‌ جیهان  Love
زیره‌كترین دز له‌ جیهان  7
زیره‌كترین دز له‌ جیهان  Ramanrealy_12
زیره‌كترین دز له‌ جیهان  39_2
زیره‌كترین دز له‌ جیهان  1
زیره‌كترین دز له‌ جیهان  H4new.com-8cdb8d9449
زیره‌كترین دز له‌ جیهان  Ykurdistan-af7528fb84

المواضيع الأخيرة

» ته فسيرى قورئان به كوردى وكام دةنك خؤشت ده وى داونلؤدى بكة
زیره‌كترین دز له‌ جیهان  Emptyالإثنين ديسمبر 28, 2015 1:21 am من طرف sulimansoran

» په‌رده‌ی كچێنی چییه‌؟ جۆره‌ ناباوه‌كانی په‌رده‌ی كچێنی، لابردنی‌ په‌رده‌ی‌ كچێنی‌ ... سه‌ره‌تای‌ ژیانیكی‌ نوێ‌؟ ....هتد
زیره‌كترین دز له‌ جیهان  Emptyالخميس يناير 23, 2014 8:48 pm من طرف دايكى عمار

» هیچ کات کۆمپیوتەرەکەت فۆرمات مەکە!!
زیره‌كترین دز له‌ جیهان  Emptyالخميس يناير 09, 2014 8:20 pm من طرف karwan kara

» ماڵپه‌رێك بۆ وه‌رگێران زیاتر له‌ 50 زمان
زیره‌كترین دز له‌ جیهان  Emptyالخميس أكتوبر 10, 2013 5:19 am من طرف dlshad

» ئه م سايته تايبه ته به يارى
زیره‌كترین دز له‌ جیهان  Emptyالجمعة يونيو 21, 2013 3:37 pm من طرف shamal jalal

» له‌ (چین) گۆشتی مرۆڤ هه‌یه‌ و ئه‌فرۆشرێت + 18
زیره‌كترین دز له‌ جیهان  Emptyالجمعة مارس 22, 2013 6:42 pm من طرف danyar asuda

» وينه يه كى ناخ ته زين
زیره‌كترین دز له‌ جیهان  Emptyالأربعاء مارس 20, 2013 5:03 am من طرف danyar asuda

» ئه وكوره ى به هوى به يداكردنى 5 هه زار دينار بو بزيوى زينى توشى جيهات
زیره‌كترین دز له‌ جیهان  Emptyالأربعاء مارس 13, 2013 7:07 am من طرف danyar asuda

»  انتى فايروسى اتورن
زیره‌كترین دز له‌ جیهان  Emptyالأربعاء مارس 13, 2013 5:36 am من طرف danyar asuda

سبتمبر 2024

الأحدالإثنينالثلاثاءالأربعاءالخميسالجمعةالسبت
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

اليومية اليومية

سايته كان

سايته كان www.lawanikirkuk.com مالبه رى لاوانى كه ركوك www.lawanikurdistan.com مالبه رى يه كيتى لاوانى ديموكراتى كوردستان

2 مشترك

زیره‌كترین دز له‌ جیهان

ئازاد خوزكه
    ئازاد خوزكه
    به‌ڕێوه‌به‌ری يانه ى كورد تيشك
    به‌ڕێوه‌به‌ری يانه ى كورد تيشك

زیره‌كترین دز له‌ جیهان  Empty زیره‌كترین دز له‌ جیهان

مُساهمة من طرف ئازاد خوزكه الأحد يناير 08, 2012 3:02 pm

له‌ یه‌كێك له‌ ولاته‌كان دزێك هه‌بوو كه‌ جانتای خه‌لكی ئه‌دزی جا پیاو یا ژن بوایه‌ به‌م جۆره‌ ئه‌ژی به‌ڵام كێشه‌كه‌ له‌وه‌ دابوو پۆلیس به‌و پیاوه‌ی زانی كه‌ دزه‌ بۆیه‌ هه‌ر دزیه‌ك كرابوایه‌ ئه‌گه‌ر ئه‌میش نه‌بوایه‌ پۆلیس ئه‌می ده‌ستگیر ئه‌كرد و لێدانی ئه‌خوارد ، بۆیه‌ برَیاریدا سه‌فه‌ر بكات بۆ ئه‌مریكا چیتر له‌ شاركه‌ی خۆی نه‌بێت ، بۆ ئه‌م مه‌به‌سته‌ چوه‌ لای هاورێیه‌كی داوای لێكرد پاسه‌پۆرتێكی ساخته‌ی بۆ دروست بكاتپاشان سه‌فه‌ری كرد رۆژی یه‌كه‌م دانیشت به‌س سه‌یری خه‌لكی ئه‌كرد بزانێت جانتاكانیان ئه‌خه‌نه‌ كوێوه‌ .
    دوای سێ‌ رژ له‌ چاودێری كردنی خه‌ڵك یه‌كه‌م جانتای دزی ، به‌ڵام راسته‌وخۆ كابرایه‌كی قۆز كه‌ جلێكی پۆشته‌ و جوانی له‌به‌ر بوو ده‌ستگیری كرد خه‌ریك بوو دڵی بوه‌ستیت ده‌ستی كرد به‌ پارانه‌وه‌ له‌ پیاوه‌كه‌ به‌وه‌ی كه‌ مه‌به‌ستی ئه‌وه‌ نه‌بوه‌ ئه‌و جانتایه‌ بدزێت له‌به‌ر ئه‌وه‌ی ئه‌و لای وابوو ئه‌و پیاوه‌ پۆلیسه‌ .
    به‌ڵام ئه‌وه‌ی سه‌یر بوو كابرای ئه‌مریكی به‌ دزه‌كه‌ی وت مه‌ترسه‌ منیش دزم وه‌ك تۆ دزم چاودیریم ئه‌كردی بۆ ئه‌وه‌ بێیت له‌گه‌ل من كار بكه‌ی به‌مه‌ش كابرا زۆر دلخۆش بوو وتی من ئاماده‌م .
    به‌مه‌ش دزه‌ی ئه‌مریكی هه‌ستا به‌ ڕاهێنانی و هه‌روه‌ها هه‌لده‌ستا به‌ تاقیكردنه‌وه‌ به‌ دانانی پاره‌ بۆی بزانیت ده‌یبات به‌ڵام ئه‌و هه‌گیز خیانه‌تی له‌ هاورێ‌ نویه‌كه‌ی نه‌ ده‌كرد .
    دوای شه‌ش مانگ له‌ ڕاهێنان و متمانه‌ پێكردنی له‌ لایه‌ن كابرای ئه‌مریكی .
    پێی وت ئه‌مڕۆ یه‌كه‌م چالاكی ئه‌نجام ده‌ده‌ین به‌مه‌ش جلی پۆشته‌یان كرده‌ به‌ر و رۆیشتن بۆ ئه‌نجامدانی یه‌كه‌م دزی پێكه‌وه‌
    چونه‌ نێو كۆشكێكه‌وه‌ به‌ كلیلێك كه‌ كابرای ئه‌مریكی لای بوو چون بۆ ئه‌و ژووره‌ی كه‌ خزنه‌كه‌ی لێیه‌ پاش گه‌ران خه‌زنه‌كه‌یان دۆزیه‌وه‌ كابرای ئه‌مریكی كردیه‌وه‌ بێ‌ ئه‌وه‌ی بیشكێنێت پاره‌كه‌ی ده‌ركرد له‌ سه‌ر كورسیه‌ك دانیشت ، به‌ دزه‌كه‌ی تری وت وه‌ره‌قه‌ی قومار بێنه‌ ئه‌میش سه‌ری سورما له‌و كاره‌ وتی با ڕاكه‌ین له‌ ماڵه‌وه‌ یاری ئه‌كه‌ین به‌ڵام كابرای ئه‌مریكی هاوارێكی كرد به‌سه‌ریه‌وه‌ وتی من سه‌ركرده‌م چیت پێ‌ ئه‌ڵێم ئه‌وه‌ بكه‌ ، ئه‌میش وه‌ره‌قه‌ی قوماری بۆ هێنا و ده‌ستیان كرد به‌ یاری قومار دزه‌ی ئه‌مریكی به‌مه‌ نه‌وه‌ستا وتی مسه‌جه‌له‌كه‌ داگیرسێنه‌ و ده‌نگیشی به‌رز بكه‌ره‌وه‌ ، هه‌روه‌ها هه‌ندێ‌ عه‌ره‌ق بێنه‌ له‌گه‌ل سێ‌ گلاس ئه‌میش مسه‌جه‌له‌كه‌ی داگیرساند و ده‌نگیشی به‌رز كرده‌وه‌ و عه‌ره‌قه‌كه‌ی هێنا له‌گه‌ل سێ‌ گلاس ، به‌ڵام ئه‌و به‌و كاره‌ رازی نه‌بوو دڵنیا بوو له‌وه‌ی هه‌ر ده‌ستگیر ده‌كرێن ، له‌ كاتی بیركردنه‌وه‌ خاوه‌نی كۆشكه‌ كه‌ هات و ده‌مانچه‌یه‌كی به‌ ده‌سته‌وه‌ بوو وتی ئه‌وه‌ چی ئه‌كه‌ن ئه‌ی دزینه‌ ، به‌ڵام دزه‌ی ئه‌مریكی به‌مه‌ی تری وت گوێی بۆ رامه‌گره‌ یاریه‌كه‌ ته‌واو بكه‌ له‌م كاته‌ خاوه‌ن ماله‌كه‌ په‌یوه‌ندی به‌ پۆلیس كرد .

خاوه‌ن ماڵه‌كه‌ وتی ئه‌مانه‌ دزن و پاره‌كه‌میان دزیوه‌ كه‌ له‌ نیو خه‌زنه‌كه‌ دابوو
    به‌ڵام كابرای ئه‌مریكی به‌ پۆلیسی وت گه‌وره‌م ئه‌و پیاوه‌ درۆ ده‌كات قوماری له‌گه‌ل ئێمه‌ كردو كه‌چی ئێمه‌ لێمان بردۆته‌وه‌ ئه‌میش هه‌ستا به‌ ده‌رهێنای ده‌مانچه‌كه‌ی به‌ روومانه‌وه‌ ، وتی یا پاره‌كه‌م ده‌ده‌نه‌وه‌ یا په‌یوه‌ندی به‌ پۆلیس ئه‌كه‌م ئه‌ڵێم ئه‌مانه‌ دزن ، پۆلیس سه‌یرێكی كرد بینی سێ‌ گلاسی پر مه‌شروب له‌ سه‌ر مێزه‌كه‌یه‌ و پاره‌كه‌ هه‌مووی به‌ بلاوی له‌ سه‌ر مێزه‌كه‌ كه‌وتوه‌ هه‌روه‌ها ده‌نگی موزیكیش به‌رزه‌ ، به‌م جۆره‌ بێت خاوه‌ن ماڵه‌كه‌ درۆ ئه‌كات به‌راستی ئه‌مانه‌ یاری ئه‌كه‌ن و خاوه‌ن ماڵه‌كه‌ پاره‌كانی دۆرَاندوه‌ به‌مه‌ش په‌یوه‌ندی به‌ ئێمه‌وه‌ كردوه‌ ، ئینجا به‌ خاوه‌ن ماڵه‌كه‌ی وت گه‌ر جارێكی تر وا بكه‌ی ئه‌تخه‌مه‌ سجنه‌وه‌ كه‌ مادام یاری نازانی ئه‌دۆڕیت بۆ پۆلیس بیزار ئه‌كه‌ی پۆلیسه‌كه‌ ویستی بڕوات ، به‌ڵام دزه‌ی ئه‌مریكی وتی بوه‌سته‌ گه‌وره‌م گه‌ر تۆ ئێستا بڕۆیت ئه‌و ئێمه‌ ده‌كوژێت ، به‌مه‌ش له‌گه‌ل كابرای پۆلیس چونه‌ ده‌ره‌وه‌ به‌م جۆره‌ بونه‌ خاوه‌ن پاره‌یه‌كی زۆر به‌ ئاماده‌ بوونی پۆلیس
    بۆیه‌ ئه‌م وته‌یه‌ زۆر راسته‌ كه‌ ئه‌ڵیت پۆلیس له‌ خزمه‌ت گه‌ل دایه‌ .
    كجه ئازاكه
    ئه ندامی كوردتیشك
    ئه ندامی كوردتیشك

زیره‌كترین دز له‌ جیهان  Empty رد: زیره‌كترین دز له‌ جیهان

مُساهمة من طرف كجه ئازاكه الأحد يناير 08, 2012 9:51 pm

ئه ي جون الشرطه في خدمه الشعب ههههه ده ست خوش بي حياتم

الوقت/التاريخ الآن هو الثلاثاء سبتمبر 24, 2024 5:28 am