يانه ى كورد تيشك

تؤ له زووره وه نيت به ريز هيوادارين خؤت تؤماربكه ى تاكوو به جوانى بابه ته كانى يانه ى كورد تيشك ببينيت فه رموو خؤت تؤمار بكه

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

يانه ى كورد تيشك

تؤ له زووره وه نيت به ريز هيوادارين خؤت تؤماربكه ى تاكوو به جوانى بابه ته كانى يانه ى كورد تيشك ببينيت فه رموو خؤت تؤمار بكه

يانه ى كورد تيشك

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

kurdtishk

پرسیار و وه‌ڵام ده‌رباره‌ی سێکس Www.ramanrealy.xtgem_2
سڵاو له‌ ئه‌ندامه‌ تازه‌كانى یانه‌ى كورد تیشك / danyar asuda
www.lawanikirkuk.com مالبه رى لاوانى كه ركوك
پرسیار و وه‌ڵام ده‌رباره‌ی سێکس I313948738_92035_5
پرسیار و وه‌ڵام ده‌رباره‌ی سێکس 2702051sgrzgsxkiq_7
پرسیار و وه‌ڵام ده‌رباره‌ی سێکس Love
پرسیار و وه‌ڵام ده‌رباره‌ی سێکس 7
پرسیار و وه‌ڵام ده‌رباره‌ی سێکس Ramanrealy_12
پرسیار و وه‌ڵام ده‌رباره‌ی سێکس 39_2
پرسیار و وه‌ڵام ده‌رباره‌ی سێکس 1
پرسیار و وه‌ڵام ده‌رباره‌ی سێکس H4new.com-8cdb8d9449
پرسیار و وه‌ڵام ده‌رباره‌ی سێکس Ykurdistan-af7528fb84

المواضيع الأخيرة

» ته فسيرى قورئان به كوردى وكام دةنك خؤشت ده وى داونلؤدى بكة
پرسیار و وه‌ڵام ده‌رباره‌ی سێکس Emptyالإثنين ديسمبر 28, 2015 1:21 am من طرف sulimansoran

» په‌رده‌ی كچێنی چییه‌؟ جۆره‌ ناباوه‌كانی په‌رده‌ی كچێنی، لابردنی‌ په‌رده‌ی‌ كچێنی‌ ... سه‌ره‌تای‌ ژیانیكی‌ نوێ‌؟ ....هتد
پرسیار و وه‌ڵام ده‌رباره‌ی سێکس Emptyالخميس يناير 23, 2014 8:48 pm من طرف دايكى عمار

» هیچ کات کۆمپیوتەرەکەت فۆرمات مەکە!!
پرسیار و وه‌ڵام ده‌رباره‌ی سێکس Emptyالخميس يناير 09, 2014 8:20 pm من طرف karwan kara

» ماڵپه‌رێك بۆ وه‌رگێران زیاتر له‌ 50 زمان
پرسیار و وه‌ڵام ده‌رباره‌ی سێکس Emptyالخميس أكتوبر 10, 2013 5:19 am من طرف dlshad

» ئه م سايته تايبه ته به يارى
پرسیار و وه‌ڵام ده‌رباره‌ی سێکس Emptyالجمعة يونيو 21, 2013 3:37 pm من طرف shamal jalal

» له‌ (چین) گۆشتی مرۆڤ هه‌یه‌ و ئه‌فرۆشرێت + 18
پرسیار و وه‌ڵام ده‌رباره‌ی سێکس Emptyالجمعة مارس 22, 2013 6:42 pm من طرف danyar asuda

» وينه يه كى ناخ ته زين
پرسیار و وه‌ڵام ده‌رباره‌ی سێکس Emptyالأربعاء مارس 20, 2013 5:03 am من طرف danyar asuda

» ئه وكوره ى به هوى به يداكردنى 5 هه زار دينار بو بزيوى زينى توشى جيهات
پرسیار و وه‌ڵام ده‌رباره‌ی سێکس Emptyالأربعاء مارس 13, 2013 7:07 am من طرف danyar asuda

»  انتى فايروسى اتورن
پرسیار و وه‌ڵام ده‌رباره‌ی سێکس Emptyالأربعاء مارس 13, 2013 5:36 am من طرف danyar asuda

سبتمبر 2024

الأحدالإثنينالثلاثاءالأربعاءالخميسالجمعةالسبت
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

اليومية اليومية

سايته كان

سايته كان www.lawanikirkuk.com مالبه رى لاوانى كه ركوك www.lawanikurdistan.com مالبه رى يه كيتى لاوانى ديموكراتى كوردستان

پرسیار و وه‌ڵام ده‌رباره‌ی سێکس

danyar asuda
    danyar asuda
    به‌ڕێوه‌به‌ری گشتی يانه ى كوردتيشك
    به‌ڕێوه‌به‌ری گشتی يانه ى كوردتيشك

پرسیار و وه‌ڵام ده‌رباره‌ی سێکس Empty پرسیار و وه‌ڵام ده‌رباره‌ی سێکس

مُساهمة من طرف danyar asuda الأحد سبتمبر 04, 2011 5:37 am

پرسیار: ئایا زێ یان قیتكه‌ كامیان هه‌ستیارترن بۆ وروژاندن و چێژ له‌كاتی ئه‌نجامدانی پرۆسه‌ی سێكسیدا لای ڕه‌گه‌زی مێینه‌؟

وه‌ڵام: بێگومان قیتكه‌ هه‌ستیارتره‌ بۆ وروژاندن و چێژ وه‌رگرتن لای ڕه‌گه‌زی مێینه‌، ئه‌و چێژه‌ ده‌مارانه‌ی له‌قیتكه‌دا بوونیان هه‌یه‌ نزیكه‌ی هه‌شت ئه‌وه‌نده‌ی ژماره‌ی ئه‌و چێژه‌ ده‌مارانه‌ن كه‌ له‌خودی زێدا هه‌یه‌، هه‌روه‌ها قیتكه‌ ته‌نها فه‌رمانی وه‌رگرتنی چێژ و وروژاندنه‌، به‌ڵام زێ وێڕای ئه‌ندامێكی سێكسیی مێینه‌ بۆ مه‌به‌ستی میزكردن و خوێن دانان و منداڵ بوونیش به‌كاردێت، بۆیه‌ پێویسته‌ له‌سه‌ر هه‌موو هاوسه‌رێك كه‌ وروژاندنی قیتكه‌ فه‌رامۆش نه‌كات له‌كاتی ئه‌نجامدانی پرۆسه‌ی سێكسییدا، ڕێژه‌یه‌كی زۆر به‌رزی ژنان له‌ڕێی قیتكه‌وه‌ نه‌بێت ناگه‌ن بۆ ئۆرگازم.

پرسیار: پیاو چۆن بتوانێت پارێزگاری له‌هێزی سێكسیی خۆی بكات؟

وه‌ڵام: بۆ پارێزگاری كردن له‌هێزی سێكسیی، پیاوان ده‌بێت ڕه‌چاوی چه‌ند خاڵێك بكه‌ن:

1- ڕێكخستنی كاروباره‌كانی ژیان و دووركه‌وتنه‌وه‌ له‌جه‌نجاڵی، خۆ به‌دوورگرتن له‌شه‌كه‌تی جه‌سته‌یی و ماندوبوونی فیكری.

2- دووركه‌وتنه‌وه‌ له‌جگه‌ره‌ كێشان.

3- زۆر نه‌خواردن، چونكه‌ قه‌ڵه‌وی كارده‌كاته‌ سه‌ر هێزی سێكسیی پیاوان.

4- ئه‌نجامدانی وه‌رزش، لانیكه‌م ڕۆیشتنی چه‌ند كیلۆمه‌ترێك به‌پیاده‌ و له‌هه‌وایه‌كی پاكژدا.

5- گرنگیدان به‌خواردمه‌نیانه‌ی ڤیتامیناتی تێدایه‌.

6- گرنگیدان به‌پاكوخاوێنی و ته‌ندروستی ناوچه‌ و ئه‌ندامی زاووزێ.

ده‌رونناسی

الوقت/التاريخ الآن هو الثلاثاء سبتمبر 24, 2024 5:27 am