يانه ى كورد تيشك

تؤ له زووره وه نيت به ريز هيوادارين خؤت تؤماربكه ى تاكوو به جوانى بابه ته كانى يانه ى كورد تيشك ببينيت فه رموو خؤت تؤمار بكه

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

يانه ى كورد تيشك

تؤ له زووره وه نيت به ريز هيوادارين خؤت تؤماربكه ى تاكوو به جوانى بابه ته كانى يانه ى كورد تيشك ببينيت فه رموو خؤت تؤمار بكه

يانه ى كورد تيشك

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

kurdtishk

ئه‌و چه‌ند زانیارییه‌ بزانه‌ ده‌رباره‌ی فه‌یس بووك Www.ramanrealy.xtgem_2
سڵاو له‌ ئه‌ندامه‌ تازه‌كانى یانه‌ى كورد تیشك / danyar asuda
www.lawanikirkuk.com مالبه رى لاوانى كه ركوك
ئه‌و چه‌ند زانیارییه‌ بزانه‌ ده‌رباره‌ی فه‌یس بووك I313948738_92035_5
ئه‌و چه‌ند زانیارییه‌ بزانه‌ ده‌رباره‌ی فه‌یس بووك 2702051sgrzgsxkiq_7
ئه‌و چه‌ند زانیارییه‌ بزانه‌ ده‌رباره‌ی فه‌یس بووك Love
ئه‌و چه‌ند زانیارییه‌ بزانه‌ ده‌رباره‌ی فه‌یس بووك 7
ئه‌و چه‌ند زانیارییه‌ بزانه‌ ده‌رباره‌ی فه‌یس بووك Ramanrealy_12
ئه‌و چه‌ند زانیارییه‌ بزانه‌ ده‌رباره‌ی فه‌یس بووك 39_2
ئه‌و چه‌ند زانیارییه‌ بزانه‌ ده‌رباره‌ی فه‌یس بووك 1
ئه‌و چه‌ند زانیارییه‌ بزانه‌ ده‌رباره‌ی فه‌یس بووك H4new.com-8cdb8d9449
ئه‌و چه‌ند زانیارییه‌ بزانه‌ ده‌رباره‌ی فه‌یس بووك Ykurdistan-af7528fb84

المواضيع الأخيرة

» ته فسيرى قورئان به كوردى وكام دةنك خؤشت ده وى داونلؤدى بكة
ئه‌و چه‌ند زانیارییه‌ بزانه‌ ده‌رباره‌ی فه‌یس بووك Emptyالإثنين ديسمبر 28, 2015 1:21 am من طرف sulimansoran

» په‌رده‌ی كچێنی چییه‌؟ جۆره‌ ناباوه‌كانی په‌رده‌ی كچێنی، لابردنی‌ په‌رده‌ی‌ كچێنی‌ ... سه‌ره‌تای‌ ژیانیكی‌ نوێ‌؟ ....هتد
ئه‌و چه‌ند زانیارییه‌ بزانه‌ ده‌رباره‌ی فه‌یس بووك Emptyالخميس يناير 23, 2014 8:48 pm من طرف دايكى عمار

» هیچ کات کۆمپیوتەرەکەت فۆرمات مەکە!!
ئه‌و چه‌ند زانیارییه‌ بزانه‌ ده‌رباره‌ی فه‌یس بووك Emptyالخميس يناير 09, 2014 8:20 pm من طرف karwan kara

» ماڵپه‌رێك بۆ وه‌رگێران زیاتر له‌ 50 زمان
ئه‌و چه‌ند زانیارییه‌ بزانه‌ ده‌رباره‌ی فه‌یس بووك Emptyالخميس أكتوبر 10, 2013 5:19 am من طرف dlshad

» ئه م سايته تايبه ته به يارى
ئه‌و چه‌ند زانیارییه‌ بزانه‌ ده‌رباره‌ی فه‌یس بووك Emptyالجمعة يونيو 21, 2013 3:37 pm من طرف shamal jalal

» له‌ (چین) گۆشتی مرۆڤ هه‌یه‌ و ئه‌فرۆشرێت + 18
ئه‌و چه‌ند زانیارییه‌ بزانه‌ ده‌رباره‌ی فه‌یس بووك Emptyالجمعة مارس 22, 2013 6:42 pm من طرف danyar asuda

» وينه يه كى ناخ ته زين
ئه‌و چه‌ند زانیارییه‌ بزانه‌ ده‌رباره‌ی فه‌یس بووك Emptyالأربعاء مارس 20, 2013 5:03 am من طرف danyar asuda

» ئه وكوره ى به هوى به يداكردنى 5 هه زار دينار بو بزيوى زينى توشى جيهات
ئه‌و چه‌ند زانیارییه‌ بزانه‌ ده‌رباره‌ی فه‌یس بووك Emptyالأربعاء مارس 13, 2013 7:07 am من طرف danyar asuda

»  انتى فايروسى اتورن
ئه‌و چه‌ند زانیارییه‌ بزانه‌ ده‌رباره‌ی فه‌یس بووك Emptyالأربعاء مارس 13, 2013 5:36 am من طرف danyar asuda

سبتمبر 2024

الأحدالإثنينالثلاثاءالأربعاءالخميسالجمعةالسبت
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

اليومية اليومية

سايته كان

سايته كان www.lawanikirkuk.com مالبه رى لاوانى كه ركوك www.lawanikurdistan.com مالبه رى يه كيتى لاوانى ديموكراتى كوردستان

2 مشترك

ئه‌و چه‌ند زانیارییه‌ بزانه‌ ده‌رباره‌ی فه‌یس بووك

DLER
    DLER
    سه‌رپه‌رشتیاری گشتی

ئه‌و چه‌ند زانیارییه‌ بزانه‌ ده‌رباره‌ی فه‌یس بووك Empty ئه‌و چه‌ند زانیارییه‌ بزانه‌ ده‌رباره‌ی فه‌یس بووك

مُساهمة من طرف DLER السبت أغسطس 13, 2011 9:05 am

ئه‌و چه‌ند زانیارییه‌ بزانه‌ ده‌رباره‌ی فه‌یس بووك

ماڵپه‌ری فه‌یسبووك له‌لایه‌ن كۆمه‌ڵه‌‌ كه‌سێكه‌وه‌ دروستكراوه‌ ، به‌ڵام دروستكه‌ری سه‌ره‌كی‌ كه‌ تا ئێستاش به‌ڕیوه‌به‌ریه‌تی بریتیه‌ مارك زوكەربێرگ.

* ڕۆژی دروستكردنی : 2ی شوباتی 2004
    ...* بنكه‌ی سه‌ره‌كی: كالیفۆرنیا - ویلایه‌ته‌ یه‌كرتوه‌كانی ئه‌مریكا
    * ژماره‌ی كارمه‌نده‌كان: زیاتر له‌ 1750 كارمه‌ند
    * ڕیزبه‌ندی له‌نێو ماڵپه‌ره‌كانی جیهاندا : 2هه‌مین ماڵپه‌ر
    * ژماره‌ی به‌شداربووان: زیاتر له‌ 610 ملیۆن به‌شداربوو
    * قازانجی دارایی له‌ 2010دا: 2 ملیار دۆلار

*حكومه‌تى به‌ریتانیا ماڵپه‌رى facebook به‌كارهێنا بۆ هه‌ڵبژاردنه‌كانی ساڵێ 2010.

*به‌ ریژه‌ى 20% ته‌لاق له‌ ویلایه ته‌ یه‌كگرتوه‌كانى ئه‌مریكا به‌هۆى مالپه‌رى فه‌یسبووكه‌وه‌یه‌‌.

*فه‌یسبووك زیاتر له‌ 580 ملیار سه‌ردانى هه‌یه‌ له‌ مانگێكدا

* له‌به‌رواری 16-10-2010 گه‌وره‌ كۆمپانیاكانى Facebook و Microsoft رِێكه‌وتنێیان مۆر كرد بۆ ئه‌وه‌ى له‌ سێرچى Bing كه‌ هى مایكرۆسۆفته‌ ئه‌و شتانه‌ پیشانبدات كه‌له‌ناو تۆرى كۆمه‌لایه‌تى فه‌یسبووكدا هه‌یه‌

*ماڵپه‌رى فه‌یسبووك ساڵێ 2010یه‌كه‌م نووسینگه‌ى له‌ كیشوه‌رى ئاسیا كرده‌وه‌ ئه‌ویش له‌ هندستان

گۆڤارى تایمى ئه‌مریكى خاوه‌نى (فه‌یسبووك) ى وه‌ك كه‌سایه‌تى ساڵى 2010 ده‌ستنیشان كردووه‌.

له‌ ئێستادا ڕێگه‌ به‌ هه‌موو كه‌سێك ده‌درێت كه‌ سوود له‌ هه‌موو خزمه‌تگوزاریه‌كانی تۆڕی كۆمه‌ڵایتی گۆگڵ پڵه‌س وه‌ربگرێت به‌مه‌رجێك ئه‌كاونتی هه‌بیێت له‌ گۆگڵ(به‌ واتایه‌كی تر ئیمه‌یڵی جیمه‌یڵی هه‌بێت)، مارك زوكەربێرگەری خاوەنی تۆڕی كۆمه‌ڵایه‌تی فه‌یسبووك بوه‌ ئه‌ندام له‌ تۆڕه‌ كۆمه‌ڵایه‌تیه‌كه‌ی گۆگڵ و له‌ په‌یامێكیشدا پیرۆزبایی لێكردن بۆ ئه‌م هه‌نگاوه‌.

وه‌رگیراو‌ه‌ له‌ سایتی کوردیو
    danyar asuda
    danyar asuda
    به‌ڕێوه‌به‌ری گشتی يانه ى كوردتيشك
    به‌ڕێوه‌به‌ری گشتی يانه ى كوردتيشك

ئه‌و چه‌ند زانیارییه‌ بزانه‌ ده‌رباره‌ی فه‌یس بووك Empty رد: ئه‌و چه‌ند زانیارییه‌ بزانه‌ ده‌رباره‌ی فه‌یس بووك

مُساهمة من طرف danyar asuda الأحد أغسطس 14, 2011 2:33 am

ده ست خوش به سووده

الوقت/التاريخ الآن هو الثلاثاء سبتمبر 24, 2024 5:26 am