يانه ى كورد تيشك

تؤ له زووره وه نيت به ريز هيوادارين خؤت تؤماربكه ى تاكوو به جوانى بابه ته كانى يانه ى كورد تيشك ببينيت فه رموو خؤت تؤمار بكه

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

يانه ى كورد تيشك

تؤ له زووره وه نيت به ريز هيوادارين خؤت تؤماربكه ى تاكوو به جوانى بابه ته كانى يانه ى كورد تيشك ببينيت فه رموو خؤت تؤمار بكه

يانه ى كورد تيشك

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

kurdtishk

زه‌رفی نایلۆن و زیانه‌کانی Www.ramanrealy.xtgem_2
سڵاو له‌ ئه‌ندامه‌ تازه‌كانى یانه‌ى كورد تیشك / danyar asuda
www.lawanikirkuk.com مالبه رى لاوانى كه ركوك
زه‌رفی نایلۆن و زیانه‌کانی I313948738_92035_5
زه‌رفی نایلۆن و زیانه‌کانی 2702051sgrzgsxkiq_7
زه‌رفی نایلۆن و زیانه‌کانی Love
زه‌رفی نایلۆن و زیانه‌کانی 7
زه‌رفی نایلۆن و زیانه‌کانی Ramanrealy_12
زه‌رفی نایلۆن و زیانه‌کانی 39_2
زه‌رفی نایلۆن و زیانه‌کانی 1
زه‌رفی نایلۆن و زیانه‌کانی H4new.com-8cdb8d9449
زه‌رفی نایلۆن و زیانه‌کانی Ykurdistan-af7528fb84

المواضيع الأخيرة

» ته فسيرى قورئان به كوردى وكام دةنك خؤشت ده وى داونلؤدى بكة
زه‌رفی نایلۆن و زیانه‌کانی Emptyالإثنين ديسمبر 28, 2015 1:21 am من طرف sulimansoran

» په‌رده‌ی كچێنی چییه‌؟ جۆره‌ ناباوه‌كانی په‌رده‌ی كچێنی، لابردنی‌ په‌رده‌ی‌ كچێنی‌ ... سه‌ره‌تای‌ ژیانیكی‌ نوێ‌؟ ....هتد
زه‌رفی نایلۆن و زیانه‌کانی Emptyالخميس يناير 23, 2014 8:48 pm من طرف دايكى عمار

» هیچ کات کۆمپیوتەرەکەت فۆرمات مەکە!!
زه‌رفی نایلۆن و زیانه‌کانی Emptyالخميس يناير 09, 2014 8:20 pm من طرف karwan kara

» ماڵپه‌رێك بۆ وه‌رگێران زیاتر له‌ 50 زمان
زه‌رفی نایلۆن و زیانه‌کانی Emptyالخميس أكتوبر 10, 2013 5:19 am من طرف dlshad

» ئه م سايته تايبه ته به يارى
زه‌رفی نایلۆن و زیانه‌کانی Emptyالجمعة يونيو 21, 2013 3:37 pm من طرف shamal jalal

» له‌ (چین) گۆشتی مرۆڤ هه‌یه‌ و ئه‌فرۆشرێت + 18
زه‌رفی نایلۆن و زیانه‌کانی Emptyالجمعة مارس 22, 2013 6:42 pm من طرف danyar asuda

» وينه يه كى ناخ ته زين
زه‌رفی نایلۆن و زیانه‌کانی Emptyالأربعاء مارس 20, 2013 5:03 am من طرف danyar asuda

» ئه وكوره ى به هوى به يداكردنى 5 هه زار دينار بو بزيوى زينى توشى جيهات
زه‌رفی نایلۆن و زیانه‌کانی Emptyالأربعاء مارس 13, 2013 7:07 am من طرف danyar asuda

»  انتى فايروسى اتورن
زه‌رفی نایلۆن و زیانه‌کانی Emptyالأربعاء مارس 13, 2013 5:36 am من طرف danyar asuda

سبتمبر 2024

الأحدالإثنينالثلاثاءالأربعاءالخميسالجمعةالسبت
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

اليومية اليومية

سايته كان

سايته كان www.lawanikirkuk.com مالبه رى لاوانى كه ركوك www.lawanikurdistan.com مالبه رى يه كيتى لاوانى ديموكراتى كوردستان

زه‌رفی نایلۆن و زیانه‌کانی

داروان
    داروان
    به‌ڕێوه‌به‌ری يانه ى كورد تيشك
    به‌ڕێوه‌به‌ری يانه ى كورد تيشك

زه‌رفی نایلۆن و زیانه‌کانی Empty زه‌رفی نایلۆن و زیانه‌کانی

مُساهمة من طرف داروان الإثنين أكتوبر 17, 2011 7:13 pm

زه‌رفی نایلۆن و زیانه‌کانی 3alaga_xjpo__1318711587
    ئەوەی هەر بیر لە مەترسی نەكرابێتەوە لای ئێمە كیسی نایلۆنە وا خەریكە كیسی نایلۆن لەنێو وڵاتان، دەبێتە یەكێك لە بابەتە هەرە گرینگەكان كە چۆن بتوانن خۆیان لێ رزگار بكەن و بەرەنگاری ببنەوە ئاخر كیسی نایلۆن زەرەر و زیانی ئەوەندە زۆرە كە پێشبینی ناكرێت، زەقترینیان ئەوەیە كە هەزاران ساڵی گەرەكە بۆ شی بوونەوە، ئەمە جگە لەوەی باڵدار و ئاژەڵ و ماسییەكان دەكوژێت، زێرابەكان دەگرێت، لەگەڵ خواردن تێكەڵ دەبێت و ژەهراوی دەكات، زیانی زۆرتریش ئەوەتا لە وڵاتێكی وەك وێڵز ئیدی بڕیاردرا، لە ماركێت و شۆپەكان كیسی نایلۆن بە خۆڕایی نەبێت و بۆ هەر عەلاگەیەك 5 پێنس وەربگیرێت، تا هاووڵاتییان پەنای بۆ نەبەن و كیسی خۆیان و ئەوانەی ماڵەوەیان بەكاربێنن وابزانم زۆربەتان كە لەففەی سەفەری دەكڕن، كابرا بۆتان لەنێو عەلاگە دەكات!! كە ئەوە لە دنیا لەهیچ شوێنێك نەماوە، چونكە لە هەموو وڵاتان لەففە لەنێو كاغەز دەكرێت نەك عەلاگگە زۆرمان ماوه‌، بیر بكەینەوە و بڵێین عەلاگە زیانی هەیە

الوقت/التاريخ الآن هو الثلاثاء سبتمبر 24, 2024 5:28 am