يانه ى كورد تيشك

تؤ له زووره وه نيت به ريز هيوادارين خؤت تؤماربكه ى تاكوو به جوانى بابه ته كانى يانه ى كورد تيشك ببينيت فه رموو خؤت تؤمار بكه

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

يانه ى كورد تيشك

تؤ له زووره وه نيت به ريز هيوادارين خؤت تؤماربكه ى تاكوو به جوانى بابه ته كانى يانه ى كورد تيشك ببينيت فه رموو خؤت تؤمار بكه

يانه ى كورد تيشك

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

kurdtishk

شه‌کره‌ ده‌بێته‌ هۆی توشبون به‌ نه‌خۆشی زه‌هایمه‌ر  Www.ramanrealy.xtgem_2
سڵاو له‌ ئه‌ندامه‌ تازه‌كانى یانه‌ى كورد تیشك / danyar asuda
www.lawanikirkuk.com مالبه رى لاوانى كه ركوك
شه‌کره‌ ده‌بێته‌ هۆی توشبون به‌ نه‌خۆشی زه‌هایمه‌ر  I313948738_92035_5
شه‌کره‌ ده‌بێته‌ هۆی توشبون به‌ نه‌خۆشی زه‌هایمه‌ر  2702051sgrzgsxkiq_7
شه‌کره‌ ده‌بێته‌ هۆی توشبون به‌ نه‌خۆشی زه‌هایمه‌ر  Love
شه‌کره‌ ده‌بێته‌ هۆی توشبون به‌ نه‌خۆشی زه‌هایمه‌ر  7
شه‌کره‌ ده‌بێته‌ هۆی توشبون به‌ نه‌خۆشی زه‌هایمه‌ر  Ramanrealy_12
شه‌کره‌ ده‌بێته‌ هۆی توشبون به‌ نه‌خۆشی زه‌هایمه‌ر  39_2
شه‌کره‌ ده‌بێته‌ هۆی توشبون به‌ نه‌خۆشی زه‌هایمه‌ر  1
شه‌کره‌ ده‌بێته‌ هۆی توشبون به‌ نه‌خۆشی زه‌هایمه‌ر  H4new.com-8cdb8d9449
شه‌کره‌ ده‌بێته‌ هۆی توشبون به‌ نه‌خۆشی زه‌هایمه‌ر  Ykurdistan-af7528fb84

المواضيع الأخيرة

» ته فسيرى قورئان به كوردى وكام دةنك خؤشت ده وى داونلؤدى بكة
شه‌کره‌ ده‌بێته‌ هۆی توشبون به‌ نه‌خۆشی زه‌هایمه‌ر  Emptyالإثنين ديسمبر 28, 2015 1:21 am من طرف sulimansoran

» په‌رده‌ی كچێنی چییه‌؟ جۆره‌ ناباوه‌كانی په‌رده‌ی كچێنی، لابردنی‌ په‌رده‌ی‌ كچێنی‌ ... سه‌ره‌تای‌ ژیانیكی‌ نوێ‌؟ ....هتد
شه‌کره‌ ده‌بێته‌ هۆی توشبون به‌ نه‌خۆشی زه‌هایمه‌ر  Emptyالخميس يناير 23, 2014 8:48 pm من طرف دايكى عمار

» هیچ کات کۆمپیوتەرەکەت فۆرمات مەکە!!
شه‌کره‌ ده‌بێته‌ هۆی توشبون به‌ نه‌خۆشی زه‌هایمه‌ر  Emptyالخميس يناير 09, 2014 8:20 pm من طرف karwan kara

» ماڵپه‌رێك بۆ وه‌رگێران زیاتر له‌ 50 زمان
شه‌کره‌ ده‌بێته‌ هۆی توشبون به‌ نه‌خۆشی زه‌هایمه‌ر  Emptyالخميس أكتوبر 10, 2013 5:19 am من طرف dlshad

» ئه م سايته تايبه ته به يارى
شه‌کره‌ ده‌بێته‌ هۆی توشبون به‌ نه‌خۆشی زه‌هایمه‌ر  Emptyالجمعة يونيو 21, 2013 3:37 pm من طرف shamal jalal

» له‌ (چین) گۆشتی مرۆڤ هه‌یه‌ و ئه‌فرۆشرێت + 18
شه‌کره‌ ده‌بێته‌ هۆی توشبون به‌ نه‌خۆشی زه‌هایمه‌ر  Emptyالجمعة مارس 22, 2013 6:42 pm من طرف danyar asuda

» وينه يه كى ناخ ته زين
شه‌کره‌ ده‌بێته‌ هۆی توشبون به‌ نه‌خۆشی زه‌هایمه‌ر  Emptyالأربعاء مارس 20, 2013 5:03 am من طرف danyar asuda

» ئه وكوره ى به هوى به يداكردنى 5 هه زار دينار بو بزيوى زينى توشى جيهات
شه‌کره‌ ده‌بێته‌ هۆی توشبون به‌ نه‌خۆشی زه‌هایمه‌ر  Emptyالأربعاء مارس 13, 2013 7:07 am من طرف danyar asuda

»  انتى فايروسى اتورن
شه‌کره‌ ده‌بێته‌ هۆی توشبون به‌ نه‌خۆشی زه‌هایمه‌ر  Emptyالأربعاء مارس 13, 2013 5:36 am من طرف danyar asuda

سبتمبر 2024

الأحدالإثنينالثلاثاءالأربعاءالخميسالجمعةالسبت
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

اليومية اليومية

سايته كان

سايته كان www.lawanikirkuk.com مالبه رى لاوانى كه ركوك www.lawanikurdistan.com مالبه رى يه كيتى لاوانى ديموكراتى كوردستان

3 مشترك

شه‌کره‌ ده‌بێته‌ هۆی توشبون به‌ نه‌خۆشی زه‌هایمه‌ر

داروان
    داروان
    به‌ڕێوه‌به‌ری يانه ى كورد تيشك

شه‌کره‌ ده‌بێته‌ هۆی توشبون به‌ نه‌خۆشی زه‌هایمه‌ر  Empty شه‌کره‌ ده‌بێته‌ هۆی توشبون به‌ نه‌خۆشی زه‌هایمه‌ر

مُساهمة من طرف داروان السبت أكتوبر 01, 2011 8:57 pm

شه‌کره‌ ده‌بێته‌ هۆی توشبون به‌ نه‌خۆشی زه‌هایمه‌ر  Naxoshe_shakrawaw22_7btsc_1317424182

لێکۆڵینه‌وه‌یه‌کی نوێی ژاپۆنی ده‌ریخستوه‌، ئه‌و که‌سانه‌ی نه‌خۆشی شه‌کره‌یان هه‌یه‌، زیاتر توشی نه‌خۆشیه‌کانی زه‌هایمه‌ر ده‌بن له‌چاو ئه‌و که‌سانه‌ی ئه‌و جۆره ‌نه‌خۆشییه‌یان نیه‌. ئه‌و لێکۆڵینه‌وه‌یه‌ بۆ ماوه‌ی 11 ساڵ به‌رده‌وامبوه‌ و تێیدا 1000 که‌س، که‌ ته‌مه‌نیان له‌سه‌رو 60 ساڵیه‌وه‌یه‌‌، ده‌رکه‌توه‌ مه‌ترسی توشبون به‌نه‌خۆشیه‌کانی زه‌هایمه‌ر هێنده‌ و نیوێک زیاتره‌ له‌و که‌سانه‌ی نه‌خۆشی شه‌کره‌یان نیه‌. ئه‌و لێکۆڵینه‌وه‌یه‌ ئه‌وه‌ی خستوه‌ته‌ڕو؛ به‌هۆی نه‌خۆشی شه‌کره‌وه‌ ده‌ماره‌کان ئه‌ستور ده‌بن، ئه‌مه‌ش ده‌بێته‌ هۆی که‌مبونه‌وه‌ی هاتوچۆی خوێن بۆ ناوچه‌کانی دیکه‌ی له‌ش. به‌رزبونه‌وه‌ی رێژه‌ی شه‌کر له ‌له‌شدا ده‌بێته‌ هۆی ئه‌وه‌ی له‌شی مرۆڤ نه‌توانێت پرۆتینی "ئه‌مۆلید" بشکێنێت، ئه‌مه‌ش ده‌بێته‌ هۆی تێکشکاندنی خانه‌کانی مێشک و توشبون به‌ نه‌خۆشی زه‌هایمه‌ر. جێی ئاماژه‌پێکردنه‌ له‌ ئێستادا زیاتر له‌ 350 ملیۆن توشبوی نه‌خۆشیه‌کانی شه‌کره‌ هه‌یه‌ له‌ جیهاندا، پێشبینیش ده‌کرێت تاساڵی 2030 ئه‌و ژماره‌یه‌ دو هێنده‌ به‌رز ببێته‌وه‌
    tanya.xambar
    ئه ندامی كوردتیشك
    ئه ندامی كوردتیشك

شه‌کره‌ ده‌بێته‌ هۆی توشبون به‌ نه‌خۆشی زه‌هایمه‌ر  Empty رد: شه‌کره‌ ده‌بێته‌ هۆی توشبون به‌ نه‌خۆشی زه‌هایمه‌ر

مُساهمة من طرف tanya.xambar الخميس يناير 26, 2012 8:12 pm

دةست خوش
    ئازاد خوزكه
    ئازاد خوزكه

شه‌کره‌ ده‌بێته‌ هۆی توشبون به‌ نه‌خۆشی زه‌هایمه‌ر  Empty رد: شه‌کره‌ ده‌بێته‌ هۆی توشبون به‌ نه‌خۆشی زه‌هایمه‌ر

مُساهمة من طرف ئازاد خوزكه الجمعة يناير 27, 2012 2:25 pm

دةست خوش بي دارا كيان والله ئةكةر خةلك وةرزش بكا توشي ئةو كيشانة نابيتةوا

الوقت/التاريخ الآن هو الثلاثاء سبتمبر 24, 2024 5:30 am