يانه ى كورد تيشك

تؤ له زووره وه نيت به ريز هيوادارين خؤت تؤماربكه ى تاكوو به جوانى بابه ته كانى يانه ى كورد تيشك ببينيت فه رموو خؤت تؤمار بكه

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

يانه ى كورد تيشك

تؤ له زووره وه نيت به ريز هيوادارين خؤت تؤماربكه ى تاكوو به جوانى بابه ته كانى يانه ى كورد تيشك ببينيت فه رموو خؤت تؤمار بكه

يانه ى كورد تيشك

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

kurdtishk

هه‌ندێک نوکته‌ی خۆش Www.ramanrealy.xtgem_2
سڵاو له‌ ئه‌ندامه‌ تازه‌كانى یانه‌ى كورد تیشك / danyar asuda
www.lawanikirkuk.com مالبه رى لاوانى كه ركوك
هه‌ندێک نوکته‌ی خۆش I313948738_92035_5
هه‌ندێک نوکته‌ی خۆش 2702051sgrzgsxkiq_7
هه‌ندێک نوکته‌ی خۆش Love
هه‌ندێک نوکته‌ی خۆش 7
هه‌ندێک نوکته‌ی خۆش Ramanrealy_12
هه‌ندێک نوکته‌ی خۆش 39_2
هه‌ندێک نوکته‌ی خۆش 1
هه‌ندێک نوکته‌ی خۆش H4new.com-8cdb8d9449
هه‌ندێک نوکته‌ی خۆش Ykurdistan-af7528fb84

المواضيع الأخيرة

» ته فسيرى قورئان به كوردى وكام دةنك خؤشت ده وى داونلؤدى بكة
هه‌ندێک نوکته‌ی خۆش Emptyالإثنين ديسمبر 28, 2015 1:21 am من طرف sulimansoran

» په‌رده‌ی كچێنی چییه‌؟ جۆره‌ ناباوه‌كانی په‌رده‌ی كچێنی، لابردنی‌ په‌رده‌ی‌ كچێنی‌ ... سه‌ره‌تای‌ ژیانیكی‌ نوێ‌؟ ....هتد
هه‌ندێک نوکته‌ی خۆش Emptyالخميس يناير 23, 2014 8:48 pm من طرف دايكى عمار

» هیچ کات کۆمپیوتەرەکەت فۆرمات مەکە!!
هه‌ندێک نوکته‌ی خۆش Emptyالخميس يناير 09, 2014 8:20 pm من طرف karwan kara

» ماڵپه‌رێك بۆ وه‌رگێران زیاتر له‌ 50 زمان
هه‌ندێک نوکته‌ی خۆش Emptyالخميس أكتوبر 10, 2013 5:19 am من طرف dlshad

» ئه م سايته تايبه ته به يارى
هه‌ندێک نوکته‌ی خۆش Emptyالجمعة يونيو 21, 2013 3:37 pm من طرف shamal jalal

» له‌ (چین) گۆشتی مرۆڤ هه‌یه‌ و ئه‌فرۆشرێت + 18
هه‌ندێک نوکته‌ی خۆش Emptyالجمعة مارس 22, 2013 6:42 pm من طرف danyar asuda

» وينه يه كى ناخ ته زين
هه‌ندێک نوکته‌ی خۆش Emptyالأربعاء مارس 20, 2013 5:03 am من طرف danyar asuda

» ئه وكوره ى به هوى به يداكردنى 5 هه زار دينار بو بزيوى زينى توشى جيهات
هه‌ندێک نوکته‌ی خۆش Emptyالأربعاء مارس 13, 2013 7:07 am من طرف danyar asuda

»  انتى فايروسى اتورن
هه‌ندێک نوکته‌ی خۆش Emptyالأربعاء مارس 13, 2013 5:36 am من طرف danyar asuda

سبتمبر 2024

الأحدالإثنينالثلاثاءالأربعاءالخميسالجمعةالسبت
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

اليومية اليومية

سايته كان

سايته كان www.lawanikirkuk.com مالبه رى لاوانى كه ركوك www.lawanikurdistan.com مالبه رى يه كيتى لاوانى ديموكراتى كوردستان

هه‌ندێک نوکته‌ی خۆش

داروان
    داروان
    به‌ڕێوه‌به‌ری يانه ى كورد تيشك
    به‌ڕێوه‌به‌ری يانه ى كورد تيشك

هه‌ندێک نوکته‌ی خۆش Empty هه‌ندێک نوکته‌ی خۆش

مُساهمة من طرف داروان الخميس سبتمبر 29, 2011 5:04 am

هه‌ندێک نوکته‌ی خۆش Aa777a58_yr2bx_1317236033

به‌ڕێزانی ماڵپه‌ڕی به‌کره‌جۆ بفه‌رموون ئێوه‌و چه‌ند نووکته‌یه‌ک که‌ بۆمان ئاماده‌ کردوون ئێمه‌ش به‌و په‌ڕی خۆشحاڵی یه‌وه‌ بۆتان ئه‌خه‌ینه‌ ڕوو به‌ هیوای که‌ ببێته‌ مایه‌ی خۆشحاڵی گشت لایه‌کتان وه‌ بتوانین که‌مێک له‌ خه‌مه‌کان بتان ڕه‌وێنینه‌وه‌ زه‌رده‌خه‌نه‌و پێکه‌نینتان بخه‌یه‌نه‌ سه‌ر لێوه‌کانتان له‌گه‌ڵ ئه‌و په‌ڕی ڕێزی ماڵپه‌ڕی به‌کره‌جۆ بۆ هه‌موو ئێوه‌ی به‌ڕێز
    دوو درۆزن پێکه‌وه‌ ئه‌که‌ونه‌ گفتوگۆ و درۆزنی یه‌که‌م ئه‌ڵێت: "باوکم کاتژمێرێکی هه‌بوو و یه‌ک ساڵی ڕه‌به‌ق له‌ژێر ئاودا داینا و که‌ ده‌ریهێنایه‌وه‌ هێشتا هه‌ر کاری ئه‌کرد!"
    درۆزنی دووه‌م ئه‌ڵێت: " جا ئه‌وه‌ چییه‌! باوکی من ساڵێک له‌ژێر ئاودا بوو نه‌خنکا!"
    درۆزنی یه‌که‌م ئه‌ڵێت: "ئای له‌و درۆیه‌! جا له‌ژێر ئاودا چی ئه‌کرد...؟"
    درۆزنی دووه‌میش ئه‌ڵێت: "دانیشتبوو و کاتژمێره‌که‌ی باوکتی قوڕمیش ئه‌کرد

دزێک ئه‌چێت بۆ سه‌رقه‌بران بۆ دزینی کێلی قه‌بر. دزه‌که‌ خه‌ریکی ده‌رهێنانی کێلی قه‌بری منداڵێک ئه‌بێت، که‌ پۆلیس دێت به‌سه‌را. بۆ ئه‌وه‌ی پۆلیسه‌کان شکی لێ نه‌که‌ن، دزه‌که‌ ده‌ست ئه‌کات به‌ گریان به‌سه‌ر قه‌بره‌که‌دا. پۆلیسێک لێی ئه‌پرسێت
    "ئه‌مه‌ قه‌بری کێیه‌؟"
    دزه‌که‌ش له‌ شڵه‌ژاویدا ئه‌ڵێت
    "قه‌بری باوکمه‌."
    پۆلیسه‌که‌ ئه...‌ڵێ
    "ئه‌ی بۆ ئه‌وه‌نده‌ بچووکه‌؟
    دزه‌که‌ش ئه‌ڵێ
    "ئاخر زۆر به‌ منداڵی مردووه

کابرایه‌ک له‌سه‌ره‌مه‌رگایه‌ و ئه‌ڵێ: حه‌مه‌ گیان، له‌ کوێییت؟ حه‌مه‌ ئه‌ڵێ: ئه‌وه‌تام بابه‌ گیان له‌لای چه‌پته‌وه‌م.. گوڵه‌ گیان ئه‌ی تۆ له‌ کوێیت؟ کچه‌که‌ی ئه‌ڵێ: له‌لای ڕاستته‌وه‌م بابه‌ گیان.. ئینجا کابرا ئه‌ڵێ: ئێ باشه‌ به‌قوربانتانبم، که‌ هه‌ردووکتان لێره‌ن، گڵۆپی ژوره‌که‌ی ئه‌وبه‌رتان بۆ داگیرساندوه‌؟ دوایش که‌ ئه‌مرێ وه‌ره‌قه‌یه‌ک له‌ گیرفانیا ئه‌دۆزنه‌وه‌ و لێی نووسیوه‌: توخوا ئاو خه‌سار مه‌که‌ن ومه‌مشۆن، چونکه‌ خۆمم شۆریوه..

ئه‌نیشتاین له‌ سه‌فه‌رێکیا له‌ ته‌نیشت کوردێکه‌وه‌ ئه‌بێ.. پێی ئه‌ڵێ: وه‌ره‌ با پرسیار له‌ یه‌کتری بکه‌ین، ئه‌گه‌ر تۆ پرسیارێکت کرد و من وه‌ڵامه‌که‌یم نه‌مزانی، ئه‌وا 500 دۆلارت ئه‌یه‌مێ.. وه‌ ئه‌گه‌ر تۆ پرسیارێکت کرد و من وه‌ڵامه‌که‌یم نه‌زانی، ئه‌وا ئه‌بێ 50 دۆلارم به‌یتێ.. کورده‌که‌ ڕازی ئه‌بێت، ئه‌نیشتاین ده‌ست پێئه‌کات و ئه‌ڵێ: بۆچی هه‌تا له‌ عه‌رز به‌رز ببینه‌وه‌، کێشمان که‌متر ئه‌بێ؟ کورده‌که‌ زۆر بیر ئه‌کاته‌وه‌ و هه‌رچییه‌ک ئه‌ڵێ هه‌ر نایزانێ.. ناچار 50 دۆلاری ئه‌یاتێ.. ئینجا کورده‌که‌ پرسیاری لێئه‌کات و ئه‌ڵێ: ئه‌و شته‌ چییه‌ که‌ به‌ دارا هه‌ڵئه‌زنێ سی قاچی هه‌یه‌، به‌ڵام که‌ یه‌ته‌ خواره‌وه‌ دوو قاچی هه‌یه‌؟ ئه‌نیشتاین هه‌ر بیرئه‌کاته‌وه‌ و هه‌ر بیرئه‌کاته‌وه‌ و هه‌ر بیرئه‌کاته‌وه‌.. له‌ ئه‌خیرا ئه‌ڵێ: نازانم و فه‌رموو ئه‌وه‌ 500 دۆلار، به‌ڵام منیش عه‌ینه‌ن پرسیار له‌ تۆ ئه‌که‌مه‌وه‌.. کورده‌که‌ ئه‌ڵێ ده‌ فه‌رموو ئه‌وه‌ 50دۆلار، چونکه‌ منیش نازانم ئه‌وه‌ چییه

حه‌پۆل به‌ سه‌یاره‌که‌ی سيانزه‌ كه‌سى كردبوو به‌ ژێره‌وه‌، لێيانپرسى بۆ وات كردووه‌... وتى: وه‌ڵاهی نه‌متوانى سه‌ياره‌كه‌ بوه‌ستێنم، چونکه‌ ئیستۆپى تيا نه‌مابوو، بينيم له‌ملاى جاده‌كه‌ سێ كه‌س وه‌ستابوون و له‌ولاى جاده‌كه‌ش ده‌ كه‌س، ئێ وتم با ده‌ كه‌سه‌كه‌ نه‌كه‌م به‌ ژێره‌وه‌ بۆيه‌ ڕوى سه‌ياره‌كه‌م كرده‌ سێ كه‌سه‌‌كه‌.. وتیان ئاخر تۆ سیانزه‌ که‌ست کردوه‌ به‌ ژێره‌وه‌؟؟ حه‌پۆل وتی ئێ چی بکه‌م؟ ئاخر سیانه‌که‌ رايانكرد و چوونه‌ لاى ده‌ که‌سه‌که‌وه‌..

ڕۆژێکیان کابرایه‌ک مشکێک له‌ ماڵه‌که‌یدا ئه‌بینێ، داوا له‌ براده‌رێکی ئه‌کا که‌ ته‌ڵه‌یه‌کی مشکی باتێ.. ڕه‌فیقه‌که‌ی بۆی ئه‌بات و پێی ئه‌ڵێ: پارچه‌یه‌ک په‌نیری بچکۆله‌ی پێوه‌بکه‌ و هه‌قت نه‌بێ.. کابرا ئه‌ڵێ وه‌ڵا په‌نیرمان نییه‌.. ئه‌ڵێ باشه‌ پارچه‌یه‌ک کێکی پێوه‌بکه‌.. کابرا ئه‌ڵێ به‌خوا کێکیشمان نییه‌.. ڕه‌فیقه‌که‌ی ئه‌ڵێ ئێ ده‌ تۆزێک نانی پێوه‌بکه‌.. کابرا ئه‌ڵێ به‌ قورعان نانیشمان نییه‌.. ڕه‌فیقه‌که‌ی توڕه‌ ئه‌بێ و ئه‌ڵێ: باشه‌ ئێوه‌ که‌ هیچتان نییه‌، ئه‌و مشکه‌ داماوه‌ چی ئه‌کات له‌ ماڵه‌که‌تان؟

لە چاوپێكەوتنێكدا ڕۆژنامەنووسێ ئەم پرسیارانەی لە جوتیارێكی خاوەن مەڕوماڵاتێك كرد:
    رۆژنامەنووس: چی دەرخواردی مانگاكانت ئه‌ده‌یت؟
    جوتیار: كامیان؟ سپییەكان، یا سورەكان؟
    رۆژنامەنووس: سپییەكان..
    جوتیار: وێنجە..
    ڕۆژنامەنووس: ئەی سورەكان؟
    جوتیار: ئەوانیش هەر وێنجە!
    ڕۆژنامەنووس: ئەی شه‌و له‌ کوێ ئه‌یانخه‌وێنیت؟
    ڕۆژنامەنووس: سپییەكان..
    جوتیار: لەو گەوڕەی ئەوبەر..
    جوتیار: ئەوانیش هەر لەو گەوڕە!
    ڕۆژنامەنووس: ئەی باشە چۆن ئەیانشۆریت؟
    ڕۆژنامەنووس: سپییییییییییییییییەكان..
    جوتیار: وه‌ڵا بە ئاو..
    جوتیار : ئەوانیش هەر بەئاو!
    ڕۆژنامەنووس: ئه‌وه‌ بۆچی هەموو جارێ كە پرسیارێکت لێدەكەم، لە وەڵامدا ئەڵێی كامیان؟ دواییش دەرئەكەوێ عه‌ینه‌ن شت له‌گه‌ڵ هەردوو ڕەنگه‌کان ئەكەیت؟
    جوتیار: لەبەر ئەوەی مانگا سپییەكان هی خۆمن..
    ڕۆژنامەنووس: ئەی سورەكان هی كێن؟
    جوتیار: وه‌ڵا ئەوانیش هەر هی خۆمن

الوقت/التاريخ الآن هو الثلاثاء سبتمبر 24, 2024 5:29 am