يانه ى كورد تيشك

تؤ له زووره وه نيت به ريز هيوادارين خؤت تؤماربكه ى تاكوو به جوانى بابه ته كانى يانه ى كورد تيشك ببينيت فه رموو خؤت تؤمار بكه

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

يانه ى كورد تيشك

تؤ له زووره وه نيت به ريز هيوادارين خؤت تؤماربكه ى تاكوو به جوانى بابه ته كانى يانه ى كورد تيشك ببينيت فه رموو خؤت تؤمار بكه

يانه ى كورد تيشك

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

kurdtishk

فه‌رموون له‌گه‌ل چه‌ند نوکته‌یه‌ک Www.ramanrealy.xtgem_2
سڵاو له‌ ئه‌ندامه‌ تازه‌كانى یانه‌ى كورد تیشك / danyar asuda
www.lawanikirkuk.com مالبه رى لاوانى كه ركوك
فه‌رموون له‌گه‌ل چه‌ند نوکته‌یه‌ک I313948738_92035_5
فه‌رموون له‌گه‌ل چه‌ند نوکته‌یه‌ک 2702051sgrzgsxkiq_7
فه‌رموون له‌گه‌ل چه‌ند نوکته‌یه‌ک Love
فه‌رموون له‌گه‌ل چه‌ند نوکته‌یه‌ک 7
فه‌رموون له‌گه‌ل چه‌ند نوکته‌یه‌ک Ramanrealy_12
فه‌رموون له‌گه‌ل چه‌ند نوکته‌یه‌ک 39_2
فه‌رموون له‌گه‌ل چه‌ند نوکته‌یه‌ک 1
فه‌رموون له‌گه‌ل چه‌ند نوکته‌یه‌ک H4new.com-8cdb8d9449
فه‌رموون له‌گه‌ل چه‌ند نوکته‌یه‌ک Ykurdistan-af7528fb84

المواضيع الأخيرة

» ته فسيرى قورئان به كوردى وكام دةنك خؤشت ده وى داونلؤدى بكة
فه‌رموون له‌گه‌ل چه‌ند نوکته‌یه‌ک Emptyالإثنين ديسمبر 28, 2015 1:21 am من طرف sulimansoran

» په‌رده‌ی كچێنی چییه‌؟ جۆره‌ ناباوه‌كانی په‌رده‌ی كچێنی، لابردنی‌ په‌رده‌ی‌ كچێنی‌ ... سه‌ره‌تای‌ ژیانیكی‌ نوێ‌؟ ....هتد
فه‌رموون له‌گه‌ل چه‌ند نوکته‌یه‌ک Emptyالخميس يناير 23, 2014 8:48 pm من طرف دايكى عمار

» هیچ کات کۆمپیوتەرەکەت فۆرمات مەکە!!
فه‌رموون له‌گه‌ل چه‌ند نوکته‌یه‌ک Emptyالخميس يناير 09, 2014 8:20 pm من طرف karwan kara

» ماڵپه‌رێك بۆ وه‌رگێران زیاتر له‌ 50 زمان
فه‌رموون له‌گه‌ل چه‌ند نوکته‌یه‌ک Emptyالخميس أكتوبر 10, 2013 5:19 am من طرف dlshad

» ئه م سايته تايبه ته به يارى
فه‌رموون له‌گه‌ل چه‌ند نوکته‌یه‌ک Emptyالجمعة يونيو 21, 2013 3:37 pm من طرف shamal jalal

» له‌ (چین) گۆشتی مرۆڤ هه‌یه‌ و ئه‌فرۆشرێت + 18
فه‌رموون له‌گه‌ل چه‌ند نوکته‌یه‌ک Emptyالجمعة مارس 22, 2013 6:42 pm من طرف danyar asuda

» وينه يه كى ناخ ته زين
فه‌رموون له‌گه‌ل چه‌ند نوکته‌یه‌ک Emptyالأربعاء مارس 20, 2013 5:03 am من طرف danyar asuda

» ئه وكوره ى به هوى به يداكردنى 5 هه زار دينار بو بزيوى زينى توشى جيهات
فه‌رموون له‌گه‌ل چه‌ند نوکته‌یه‌ک Emptyالأربعاء مارس 13, 2013 7:07 am من طرف danyar asuda

»  انتى فايروسى اتورن
فه‌رموون له‌گه‌ل چه‌ند نوکته‌یه‌ک Emptyالأربعاء مارس 13, 2013 5:36 am من طرف danyar asuda

سبتمبر 2024

الأحدالإثنينالثلاثاءالأربعاءالخميسالجمعةالسبت
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

اليومية اليومية

سايته كان

سايته كان www.lawanikirkuk.com مالبه رى لاوانى كه ركوك www.lawanikurdistan.com مالبه رى يه كيتى لاوانى ديموكراتى كوردستان

2 مشترك

فه‌رموون له‌گه‌ل چه‌ند نوکته‌یه‌ک

DLER
    DLER
    سه‌رپه‌رشتیاری گشتی

فه‌رموون له‌گه‌ل چه‌ند نوکته‌یه‌ک Empty فه‌رموون له‌گه‌ل چه‌ند نوکته‌یه‌ک

مُساهمة من طرف DLER السبت أغسطس 13, 2011 9:14 am

ئوتۆمبیلێک له‌ کابرایه‌ک ئه‌دات و قاچێکی ئه‌شکێنێت. شۆفێره‌که‌ ئه‌یه‌وێت له‌گه‌ڵ کابرای قاچشکاو ڕێک بکه‌وێت تا تووشی مه‌حکه‌مه‌ نه‌یه‌ت، کابرای قاچشکاویش به‌ هه‌لی ئه‌زانێت و داوای سه‌دهه‌زار دینار ئه‌کات. کابرای شۆفێر له‌ وه‌ڵامی ئه‌م داوایه‌دا ئه‌ڵێ:
    "بۆ تۆ وا ئه‌زانیت من ملیۆنێرم وا داوای سه‌دهه‌زارم لێ ئه‌که‌یت؟"
    "
    کابرای قاچشکاویش ئه‌ڵێ:
    "ئه‌ی بۆ تۆش وا ئه‌زانیت من هه‌زارپێم وا قاچێکت شکاندووم و ئه‌شته‌وێت لێت خۆش ببم؟

ڕۆژێکیان کابرایه‌ک له‌هۆش خۆی ئه‌چێت ئه‌بورێته‌وه‌ خه‌ڵکی وائه‌زانێت مردوه‌ وه‌ڵا خه‌ڵک کۆ ئه‌بێته‌وه‌ و ئه‌ی شۆرن خه‌به‌ری نابێته‌وه‌ کفنی ئه‌که‌ن هه‌ر خه‌به‌ری نابێته‌وه‌ .قه‌بری بۆ هه‌ڵئه‌که‌نن و کابرا ئه‌به‌ن بۆ سه‌ر قه‌بران کوره‌کانیشی له‌گهڵدا ئه‌بێ ئه‌یخه‌نه‌ ناو قه‌بره‌وه‌ کابرا خه‌به‌ری ئه‌بێته‌وه‌ خه‌ڵکه‌ زۆر ترسان ڕایانکرد کوڕه‌که‌ی یه‌ک خاکه‌ناز ئه‌کێشێ به‌سه‌ریا ئه‌ی کوژێت ئه‌رێ وه‌رنه‌وه‌ کوشتمه‌وه‌

کابرایه‌ک توشی نه‌خۆشی بیرچونه‌وه‌ بووه‌ ئه‌چێت بۆ لای دکتۆر ئه‌ڵێ دکتۆر گیان من توشی نه‌خۆشیه‌ک بوم هه‌رچیه‌ک ڕو ئه‌دات دوای یه‌ک ده‌قه‌ بیرم نامێنێت..ئه‌ویش ئه‌ڵێ تۆ ده‌مێکه‌ ئه‌م نه‌خۆشیه‌ت له‌گه‌ڵدایه‌..کابرای نه‌خۆشیش ئه‌ڵێ کام نه‌خۆشی

رۆژێک باوکێک وانه‌ی رێزمانی کوردی فێری کوره‌که‌ی ئه‌کات ، به‌ کوره‌که‌ی ئه‌ڵی (بابت نانی خوارد) بیکه‌ به‌ رابردووی دوور ، کوره‌که‌شی وه‌ڵام ده‌داته‌وه‌ ده‌ڵێ (باپیرم نانی خوارد)

جارێكیان هه‌وره‌ بروسكه‌یه‌ك له‌ كابراێك ده‌دات كه‌ ده‌چێته‌وه‌ ناو خه‌ڵكی و ده‌لێ خه‌لكینه‌ ئاسمان ره‌سمی گرتم

کابرایه‌ک جێیه‌ک پاقله‌ ئه‌‌کرێ ئه‌بینی مێشێکی تیایه‌ !!
    ئه‌ڵێ خاڵه‌گیان ئه‌مه‌ مێشی تیایه‌ ...
    پاقله‌ فرۆشه‌که‌ ئه‌ڵێ تۆ 250 دینارت پێ داوه‌ خۆ فسته‌قت بۆ تێناکه‌م

به كابرايه ك ئه لين: له شاري ئيوه شويني ئاسه واري هه يه و ئاسه واري كؤني تيايه؟
    ئه ليت: نه وه للا به لام خه ريكن دروستي ئه كه ن..

danyar asuda
    danyar asuda
    به‌ڕێوه‌به‌ری گشتی يانه ى كوردتيشك
    به‌ڕێوه‌به‌ری گشتی يانه ى كوردتيشك

فه‌رموون له‌گه‌ل چه‌ند نوکته‌یه‌ک Empty رد: فه‌رموون له‌گه‌ل چه‌ند نوکته‌یه‌ک

مُساهمة من طرف danyar asuda السبت أغسطس 13, 2011 9:17 am

ههههههههههههه ده ست خوش به قووه تن

الوقت/التاريخ الآن هو الثلاثاء سبتمبر 24, 2024 5:34 am