يانه ى كورد تيشك

تؤ له زووره وه نيت به ريز هيوادارين خؤت تؤماربكه ى تاكوو به جوانى بابه ته كانى يانه ى كورد تيشك ببينيت فه رموو خؤت تؤمار بكه

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

يانه ى كورد تيشك

تؤ له زووره وه نيت به ريز هيوادارين خؤت تؤماربكه ى تاكوو به جوانى بابه ته كانى يانه ى كورد تيشك ببينيت فه رموو خؤت تؤمار بكه

يانه ى كورد تيشك

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

kurdtishk

فیستیڤاڵی كان رێز له‌ ژان پۆل بێلمۆندۆ ده‌گرێت Www.ramanrealy.xtgem_2
سڵاو له‌ ئه‌ندامه‌ تازه‌كانى یانه‌ى كورد تیشك / danyar asuda
www.lawanikirkuk.com مالبه رى لاوانى كه ركوك
فیستیڤاڵی كان رێز له‌ ژان پۆل بێلمۆندۆ ده‌گرێت I313948738_92035_5
فیستیڤاڵی كان رێز له‌ ژان پۆل بێلمۆندۆ ده‌گرێت 2702051sgrzgsxkiq_7
فیستیڤاڵی كان رێز له‌ ژان پۆل بێلمۆندۆ ده‌گرێت Love
فیستیڤاڵی كان رێز له‌ ژان پۆل بێلمۆندۆ ده‌گرێت 7
فیستیڤاڵی كان رێز له‌ ژان پۆل بێلمۆندۆ ده‌گرێت Ramanrealy_12
فیستیڤاڵی كان رێز له‌ ژان پۆل بێلمۆندۆ ده‌گرێت 39_2
فیستیڤاڵی كان رێز له‌ ژان پۆل بێلمۆندۆ ده‌گرێت 1
فیستیڤاڵی كان رێز له‌ ژان پۆل بێلمۆندۆ ده‌گرێت H4new.com-8cdb8d9449
فیستیڤاڵی كان رێز له‌ ژان پۆل بێلمۆندۆ ده‌گرێت Ykurdistan-af7528fb84

المواضيع الأخيرة

» ته فسيرى قورئان به كوردى وكام دةنك خؤشت ده وى داونلؤدى بكة
فیستیڤاڵی كان رێز له‌ ژان پۆل بێلمۆندۆ ده‌گرێت Emptyالإثنين ديسمبر 28, 2015 1:21 am من طرف sulimansoran

» په‌رده‌ی كچێنی چییه‌؟ جۆره‌ ناباوه‌كانی په‌رده‌ی كچێنی، لابردنی‌ په‌رده‌ی‌ كچێنی‌ ... سه‌ره‌تای‌ ژیانیكی‌ نوێ‌؟ ....هتد
فیستیڤاڵی كان رێز له‌ ژان پۆل بێلمۆندۆ ده‌گرێت Emptyالخميس يناير 23, 2014 8:48 pm من طرف دايكى عمار

» هیچ کات کۆمپیوتەرەکەت فۆرمات مەکە!!
فیستیڤاڵی كان رێز له‌ ژان پۆل بێلمۆندۆ ده‌گرێت Emptyالخميس يناير 09, 2014 8:20 pm من طرف karwan kara

» ماڵپه‌رێك بۆ وه‌رگێران زیاتر له‌ 50 زمان
فیستیڤاڵی كان رێز له‌ ژان پۆل بێلمۆندۆ ده‌گرێت Emptyالخميس أكتوبر 10, 2013 5:19 am من طرف dlshad

» ئه م سايته تايبه ته به يارى
فیستیڤاڵی كان رێز له‌ ژان پۆل بێلمۆندۆ ده‌گرێت Emptyالجمعة يونيو 21, 2013 3:37 pm من طرف shamal jalal

» له‌ (چین) گۆشتی مرۆڤ هه‌یه‌ و ئه‌فرۆشرێت + 18
فیستیڤاڵی كان رێز له‌ ژان پۆل بێلمۆندۆ ده‌گرێت Emptyالجمعة مارس 22, 2013 6:42 pm من طرف danyar asuda

» وينه يه كى ناخ ته زين
فیستیڤاڵی كان رێز له‌ ژان پۆل بێلمۆندۆ ده‌گرێت Emptyالأربعاء مارس 20, 2013 5:03 am من طرف danyar asuda

» ئه وكوره ى به هوى به يداكردنى 5 هه زار دينار بو بزيوى زينى توشى جيهات
فیستیڤاڵی كان رێز له‌ ژان پۆل بێلمۆندۆ ده‌گرێت Emptyالأربعاء مارس 13, 2013 7:07 am من طرف danyar asuda

»  انتى فايروسى اتورن
فیستیڤاڵی كان رێز له‌ ژان پۆل بێلمۆندۆ ده‌گرێت Emptyالأربعاء مارس 13, 2013 5:36 am من طرف danyar asuda

سبتمبر 2024

الأحدالإثنينالثلاثاءالأربعاءالخميسالجمعةالسبت
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

اليومية اليومية

سايته كان

سايته كان www.lawanikirkuk.com مالبه رى لاوانى كه ركوك www.lawanikurdistan.com مالبه رى يه كيتى لاوانى ديموكراتى كوردستان

فیستیڤاڵی كان رێز له‌ ژان پۆل بێلمۆندۆ ده‌گرێت

danyar asuda
    danyar asuda
    به‌ڕێوه‌به‌ری گشتی يانه ى كوردتيشك
    به‌ڕێوه‌به‌ری گشتی يانه ى كوردتيشك

فیستیڤاڵی كان رێز له‌ ژان پۆل بێلمۆندۆ ده‌گرێت Empty فیستیڤاڵی كان رێز له‌ ژان پۆل بێلمۆندۆ ده‌گرێت

مُساهمة من طرف danyar asuda الثلاثاء يونيو 14, 2011 3:37 am

شه‌ست و چواره‌مین خولی فیستیڤاڵی فیلمی كان، رێورِه‌سمی رێزگرتن له‌ "ژان پۆل بێلمۆندۆ" سینه‌ماكاری ناوداری فه‌ره‌نسی به‌رِێوه‌ ده‌بات.

به‌ گوێره‌ی هه‌واڵی "ڤاریتی"، "ژان پۆل بێلمۆندۆ" ئه‌كته‌ری فیلمه‌كانی ناوداری "بورسالینۆ" و " À bout de souffle" له‌ چوارچێوه‌ی شه‌ست و چواره‌مین خولی فیستیڤاڵی نێوده‌وڵه‌تی فیلمی كان رێزی لێ ده‌گیرێت و خه‌ڵاتی ته‌مه‌نێك چالاكی هونه‌ری پێده‌به‌خشرێت.

رێورِه‌سمی رێزگرتنی ئه‌و سینه‌ماكاره‌ رۆژی (17)ی ئایار له‌ چوارچێوه‌ی فیستیڤاڵی فیلمی كان به‌رِێوه‌ ده‌چێت.

"ژان پۆل بێلمۆندۆ" له‌ كۆتاییه‌كانی ده‌یه‌ی (1950) له‌ بواری سینه‌ما ده‌ستی به‌ چالاكی كرد و له‌ سێ فیلمی "ژان لوك گۆدار" ده‌رهێنه‌ری ناوداری فه‌ره‌نسی رۆڵی گێرا. له‌و فیلمانه‌ ده‌توانین ئاماژه‌ به‌ " À bout de souffle"، "پییه‌رۆ شێته‌" و "ئافره‌ت هه‌مان ئافره‌ته‌" بده‌ین.

له‌ به‌رهه‌مه‌كانی دیكه‌ی ئه‌و سینه‌ماكاره‌ (78) ساڵه‌یه‌ی فه‌ره‌نسی ده‌توانین ئاماژه‌ به‌ "لیۆن مۆرن، قه‌شه‌" له‌ ده‌رهێنانی "ژان پییه‌ر ملویل"، "مێدراتۆ كانتابیله‌" له‌ ده‌رهێنانی "پیته‌ر
    بروك"، "ئایا پاریس ده‌سوتێت" له‌ ده‌رهێنانی "رێنێ كلمان" و "بورسالینۆ" له‌ ده‌رهێنانی "ژاك دۆره‌" بده‌ین.

شه‌ست و چواره‌مین خولی فیستیڤاڵی فیلمی كان رۆژی (11)ی ئایار له‌ رێگای نمایشكردنی نوێترین به‌رهه‌می "وودی ئالێن" به‌ ناونیشانی "نیوه‌ شه‌و له‌ پاریس" ده‌ست پێده‌كات و رۆژی (22)ی ئایار له‌ رێگای ده‌ستنیشان كردنی براوه‌كان كۆتایی به‌ كاره‌كانی خۆی دێنێت.
    بةيامنير

الوقت/التاريخ الآن هو الثلاثاء سبتمبر 24, 2024 5:22 am