يانه ى كورد تيشك

تؤ له زووره وه نيت به ريز هيوادارين خؤت تؤماربكه ى تاكوو به جوانى بابه ته كانى يانه ى كورد تيشك ببينيت فه رموو خؤت تؤمار بكه

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

يانه ى كورد تيشك

تؤ له زووره وه نيت به ريز هيوادارين خؤت تؤماربكه ى تاكوو به جوانى بابه ته كانى يانه ى كورد تيشك ببينيت فه رموو خؤت تؤمار بكه

يانه ى كورد تيشك

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

kurdtishk

به‌رنامه‌یه‌كی وه‌رگێڕانی خێرا بۆ سمارت فۆنه‌كان Www.ramanrealy.xtgem_2
سڵاو له‌ ئه‌ندامه‌ تازه‌كانى یانه‌ى كورد تیشك / danyar asuda
www.lawanikirkuk.com مالبه رى لاوانى كه ركوك
به‌رنامه‌یه‌كی وه‌رگێڕانی خێرا بۆ سمارت فۆنه‌كان I313948738_92035_5
به‌رنامه‌یه‌كی وه‌رگێڕانی خێرا بۆ سمارت فۆنه‌كان 2702051sgrzgsxkiq_7
به‌رنامه‌یه‌كی وه‌رگێڕانی خێرا بۆ سمارت فۆنه‌كان Love
به‌رنامه‌یه‌كی وه‌رگێڕانی خێرا بۆ سمارت فۆنه‌كان 7
به‌رنامه‌یه‌كی وه‌رگێڕانی خێرا بۆ سمارت فۆنه‌كان Ramanrealy_12
به‌رنامه‌یه‌كی وه‌رگێڕانی خێرا بۆ سمارت فۆنه‌كان 39_2
به‌رنامه‌یه‌كی وه‌رگێڕانی خێرا بۆ سمارت فۆنه‌كان 1
به‌رنامه‌یه‌كی وه‌رگێڕانی خێرا بۆ سمارت فۆنه‌كان H4new.com-8cdb8d9449
به‌رنامه‌یه‌كی وه‌رگێڕانی خێرا بۆ سمارت فۆنه‌كان Ykurdistan-af7528fb84

المواضيع الأخيرة

» ته فسيرى قورئان به كوردى وكام دةنك خؤشت ده وى داونلؤدى بكة
به‌رنامه‌یه‌كی وه‌رگێڕانی خێرا بۆ سمارت فۆنه‌كان Emptyالإثنين ديسمبر 28, 2015 1:21 am من طرف sulimansoran

» په‌رده‌ی كچێنی چییه‌؟ جۆره‌ ناباوه‌كانی په‌رده‌ی كچێنی، لابردنی‌ په‌رده‌ی‌ كچێنی‌ ... سه‌ره‌تای‌ ژیانیكی‌ نوێ‌؟ ....هتد
به‌رنامه‌یه‌كی وه‌رگێڕانی خێرا بۆ سمارت فۆنه‌كان Emptyالخميس يناير 23, 2014 8:48 pm من طرف دايكى عمار

» هیچ کات کۆمپیوتەرەکەت فۆرمات مەکە!!
به‌رنامه‌یه‌كی وه‌رگێڕانی خێرا بۆ سمارت فۆنه‌كان Emptyالخميس يناير 09, 2014 8:20 pm من طرف karwan kara

» ماڵپه‌رێك بۆ وه‌رگێران زیاتر له‌ 50 زمان
به‌رنامه‌یه‌كی وه‌رگێڕانی خێرا بۆ سمارت فۆنه‌كان Emptyالخميس أكتوبر 10, 2013 5:19 am من طرف dlshad

» ئه م سايته تايبه ته به يارى
به‌رنامه‌یه‌كی وه‌رگێڕانی خێرا بۆ سمارت فۆنه‌كان Emptyالجمعة يونيو 21, 2013 3:37 pm من طرف shamal jalal

» له‌ (چین) گۆشتی مرۆڤ هه‌یه‌ و ئه‌فرۆشرێت + 18
به‌رنامه‌یه‌كی وه‌رگێڕانی خێرا بۆ سمارت فۆنه‌كان Emptyالجمعة مارس 22, 2013 6:42 pm من طرف danyar asuda

» وينه يه كى ناخ ته زين
به‌رنامه‌یه‌كی وه‌رگێڕانی خێرا بۆ سمارت فۆنه‌كان Emptyالأربعاء مارس 20, 2013 5:03 am من طرف danyar asuda

» ئه وكوره ى به هوى به يداكردنى 5 هه زار دينار بو بزيوى زينى توشى جيهات
به‌رنامه‌یه‌كی وه‌رگێڕانی خێرا بۆ سمارت فۆنه‌كان Emptyالأربعاء مارس 13, 2013 7:07 am من طرف danyar asuda

»  انتى فايروسى اتورن
به‌رنامه‌یه‌كی وه‌رگێڕانی خێرا بۆ سمارت فۆنه‌كان Emptyالأربعاء مارس 13, 2013 5:36 am من طرف danyar asuda

سبتمبر 2024

الأحدالإثنينالثلاثاءالأربعاءالخميسالجمعةالسبت
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

اليومية اليومية

سايته كان

سايته كان www.lawanikirkuk.com مالبه رى لاوانى كه ركوك www.lawanikurdistan.com مالبه رى يه كيتى لاوانى ديموكراتى كوردستان

به‌رنامه‌یه‌كی وه‌رگێڕانی خێرا بۆ سمارت فۆنه‌كان

داروان
    داروان
    به‌ڕێوه‌به‌ری يانه ى كورد تيشك
    به‌ڕێوه‌به‌ری يانه ى كورد تيشك

به‌رنامه‌یه‌كی وه‌رگێڕانی خێرا بۆ سمارت فۆنه‌كان Empty به‌رنامه‌یه‌كی وه‌رگێڕانی خێرا بۆ سمارت فۆنه‌كان

مُساهمة من طرف داروان الإثنين فبراير 20, 2012 5:06 pm

[به‌رنامه‌یه‌كی وه‌رگێڕانی خێرا بۆ سمارت فۆنه‌كان

كۆمپانیای "NTT DoCoMo"ی ژاپۆنی به‌رنامه‌یه‌كی وه‌رگێڕانی نوێی تایبه‌تی بۆ ته‌له‌فۆنه‌ زیره‌كه‌كان (سمارت فۆن) دروستكردووه‌، كه‌ رێگه‌ ده‌دات به‌ به‌كارهێنه‌رانی ئه‌و ته‌له‌فۆنانه‌ له‌گه‌ڵ كه‌سانی تردا راسته‌وخۆ به‌ چه‌ندین زمانی جیاواز قسه‌بكه‌ن و به‌باشی له‌و زمانانه‌ تێبگه‌ن به‌بێ پشتبه‌ستن به‌ وه‌رگێڕ، چونكه‌ ده‌ستبه‌جێ قسه‌كانیان وه‌رده‌گێڕێت.
    ......
    ئه‌م به‌رنامه‌یه‌ به‌ستراوه‌ته‌وه‌ به‌ خزمه‌تگوزاری كۆمپیوته‌ری تایبه‌تی كۆمپانیاكه‌وه‌، به‌جۆرێك ته‌له‌فۆنه‌ زیره‌كه‌كان یه‌كه‌مجار ده‌نگی قسه‌كه‌ره‌كه‌ ده‌نێرێت بۆ تۆڕی كۆمپانیاكه‌، كه‌ ئه‌ویش وشه‌ ده‌ربڕاوه‌كان شیده‌كاته‌وه‌ و ده‌ستبه‌جێ وه‌ریده‌گێڕێت بۆ زمانی هه‌ڵبژێردراو و ده‌ینێرێته‌وه‌ بۆ هه‌ردوو ئامێری ته‌له‌فۆنی قسه‌كه‌ر و گوێگر یان به‌شێوه‌ی ده‌نگ یان ره‌نگ به‌دووشێوه‌ یه‌كه‌میان، قسه‌ وه‌رده‌گێڕێت بۆ ده‌قی نووسراو و له‌سه‌ر شاشه‌ی سمارت فۆنه‌كه‌ ده‌رده‌كه‌وێـت و دووه‌میان، وتوێژی نێوان دوو كه‌س بۆ ده‌نگ وه‌رده‌گێڕێت.

پرۆسه‌ی وه‌رگێڕان و ناردنه‌وه‌ی ده‌نگه‌كان بۆ هه‌ردوو كه‌سی په‌یوه‌ندیكاره‌وه‌ كاتێكی زۆر كه‌می هه‌ستپێنه‌كراوی پێده‌چێت، به‌شێوه‌یه‌ك كه‌ به‌رنامه‌كه‌ ده‌ستبه‌جێ دوای ته‌واوبوونی هه‌ر رسته‌یه‌ك وه‌ریده‌گێڕێت. له‌كاتی ئێستادا ئه‌م به‌رنامه‌یه‌ پشتگیری ده‌كات له‌ چه‌ند زمانێكی دیاریكراو، وه‌كو وه‌رگێڕان له‌ ژاپۆنییه‌وه‌ بۆ ئینگلیزی و ژاپۆنی بۆ كۆری، ئه‌م خزمه‌تگوزارییه‌ زۆر به‌ به‌سوود داده‌نرێت به‌تایبه‌تی له‌نێوان كۆمپانیاكان یان بۆ یارمه‌تیدانی گه‌شتیاران.

به‌گوێره‌ی كۆمپانیاكه‌، كه‌ یه‌كێكه‌ له‌ كۆمپانیا جیهانییه‌ گه‌وره‌كان له‌گواستنه‌وه‌ی ده‌نگ و داتا، ووردی وه‌رگێڕانی ئه‌م به‌رنامه‌یه‌ له‌سه‌دا 90 بۆ زمانی ژاپۆنی و له‌سه‌دا 80 بۆ زمانی ئینگلیزی ده‌بێت، ئه‌مه‌ش مانای وایه‌ دوای ئه‌وه‌ی كۆمپانیاكه‌ ڤێرژنی یه‌كه‌می به‌رنامه‌كه‌ی له‌ كۆنگره‌یWireless Japan 2011 پێشكه‌شكرد، به‌رنامه‌كه‌ چاكسازیی باشی تێداكراوه‌ و ڤێرژنه‌كه‌ی ئێستا به‌شێوه‌یه‌كی باش وه‌رگێڕان ئه‌نجامده‌دات.

جێی باسه‌ به‌رنامه‌ی "دوكۆمۆ" بۆ وه‌رگێڕان هێشتا له‌ قۆناغی ئه‌زموونیدایه‌ و له‌نیوه‌ی دووه‌می ساڵی ئاینده‌دا بڵاوده‌كرێته‌وه‌.
    به‌رنامه‌یه‌كی وه‌رگێڕانی خێرا بۆ سمارت فۆنه‌كان Images?q=tbn:ANd9GcSLsSuddCCrf3Fn0wn-S-R8Qs02s1Zbc02nqXUA37m3IccnWLnpTxxXQfI

الوقت/التاريخ الآن هو الثلاثاء سبتمبر 24, 2024 5:21 am