يانه ى كورد تيشك

تؤ له زووره وه نيت به ريز هيوادارين خؤت تؤماربكه ى تاكوو به جوانى بابه ته كانى يانه ى كورد تيشك ببينيت فه رموو خؤت تؤمار بكه

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

يانه ى كورد تيشك

تؤ له زووره وه نيت به ريز هيوادارين خؤت تؤماربكه ى تاكوو به جوانى بابه ته كانى يانه ى كورد تيشك ببينيت فه رموو خؤت تؤمار بكه

يانه ى كورد تيشك

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

kurdtishk

بۆنی ناخۆشی دەم و زار چۆن لەناو دەچێت؟ ‌ Www.ramanrealy.xtgem_2
سڵاو له‌ ئه‌ندامه‌ تازه‌كانى یانه‌ى كورد تیشك / danyar asuda
www.lawanikirkuk.com مالبه رى لاوانى كه ركوك
بۆنی ناخۆشی دەم و زار چۆن لەناو دەچێت؟ ‌ I313948738_92035_5
بۆنی ناخۆشی دەم و زار چۆن لەناو دەچێت؟ ‌ 2702051sgrzgsxkiq_7
بۆنی ناخۆشی دەم و زار چۆن لەناو دەچێت؟ ‌ Love
بۆنی ناخۆشی دەم و زار چۆن لەناو دەچێت؟ ‌ 7
بۆنی ناخۆشی دەم و زار چۆن لەناو دەچێت؟ ‌ Ramanrealy_12
بۆنی ناخۆشی دەم و زار چۆن لەناو دەچێت؟ ‌ 39_2
بۆنی ناخۆشی دەم و زار چۆن لەناو دەچێت؟ ‌ 1
بۆنی ناخۆشی دەم و زار چۆن لەناو دەچێت؟ ‌ H4new.com-8cdb8d9449
بۆنی ناخۆشی دەم و زار چۆن لەناو دەچێت؟ ‌ Ykurdistan-af7528fb84

المواضيع الأخيرة

» ته فسيرى قورئان به كوردى وكام دةنك خؤشت ده وى داونلؤدى بكة
بۆنی ناخۆشی دەم و زار چۆن لەناو دەچێت؟ ‌ Emptyالإثنين ديسمبر 28, 2015 1:21 am من طرف sulimansoran

» په‌رده‌ی كچێنی چییه‌؟ جۆره‌ ناباوه‌كانی په‌رده‌ی كچێنی، لابردنی‌ په‌رده‌ی‌ كچێنی‌ ... سه‌ره‌تای‌ ژیانیكی‌ نوێ‌؟ ....هتد
بۆنی ناخۆشی دەم و زار چۆن لەناو دەچێت؟ ‌ Emptyالخميس يناير 23, 2014 8:48 pm من طرف دايكى عمار

» هیچ کات کۆمپیوتەرەکەت فۆرمات مەکە!!
بۆنی ناخۆشی دەم و زار چۆن لەناو دەچێت؟ ‌ Emptyالخميس يناير 09, 2014 8:20 pm من طرف karwan kara

» ماڵپه‌رێك بۆ وه‌رگێران زیاتر له‌ 50 زمان
بۆنی ناخۆشی دەم و زار چۆن لەناو دەچێت؟ ‌ Emptyالخميس أكتوبر 10, 2013 5:19 am من طرف dlshad

» ئه م سايته تايبه ته به يارى
بۆنی ناخۆشی دەم و زار چۆن لەناو دەچێت؟ ‌ Emptyالجمعة يونيو 21, 2013 3:37 pm من طرف shamal jalal

» له‌ (چین) گۆشتی مرۆڤ هه‌یه‌ و ئه‌فرۆشرێت + 18
بۆنی ناخۆشی دەم و زار چۆن لەناو دەچێت؟ ‌ Emptyالجمعة مارس 22, 2013 6:42 pm من طرف danyar asuda

» وينه يه كى ناخ ته زين
بۆنی ناخۆشی دەم و زار چۆن لەناو دەچێت؟ ‌ Emptyالأربعاء مارس 20, 2013 5:03 am من طرف danyar asuda

» ئه وكوره ى به هوى به يداكردنى 5 هه زار دينار بو بزيوى زينى توشى جيهات
بۆنی ناخۆشی دەم و زار چۆن لەناو دەچێت؟ ‌ Emptyالأربعاء مارس 13, 2013 7:07 am من طرف danyar asuda

»  انتى فايروسى اتورن
بۆنی ناخۆشی دەم و زار چۆن لەناو دەچێت؟ ‌ Emptyالأربعاء مارس 13, 2013 5:36 am من طرف danyar asuda

سبتمبر 2024

الأحدالإثنينالثلاثاءالأربعاءالخميسالجمعةالسبت
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

اليومية اليومية

سايته كان

سايته كان www.lawanikirkuk.com مالبه رى لاوانى كه ركوك www.lawanikurdistan.com مالبه رى يه كيتى لاوانى ديموكراتى كوردستان

2 مشترك

بۆنی ناخۆشی دەم و زار چۆن لەناو دەچێت؟ ‌

داروان
    داروان
    به‌ڕێوه‌به‌ری يانه ى كورد تيشك
    به‌ڕێوه‌به‌ری يانه ى كورد تيشك

بۆنی ناخۆشی دەم و زار چۆن لەناو دەچێت؟ ‌ Empty بۆنی ناخۆشی دەم و زار چۆن لەناو دەچێت؟ ‌

مُساهمة من طرف داروان الجمعة سبتمبر 16, 2011 6:08 pm

بۆنی ناخۆشی دەم و زار نەتەنیا زیانی جەستەیی هەیە، بگرە لە بواری دەروونی و كۆمەڵایەتییەوەش تووشی گرفتتان دەكات. ئەو كەسەی كە بۆنی ناخۆشی لە دەم دێت، نزیكترین كەسانی خۆی ئامادە نین لێی نزیك ببنەوە، جا ئەگەر ئەو كەسە خاوەنی خێزان بێ كێشەكە زۆر گەورەترە. 90% بۆنی ناخۆشی دەم بەهۆی ئالوودە بوونی دەمەوە بەو بەكتریایانەی كە ئەو بۆنە ناخۆشە پێك دێنن. جاری واش هەیە... هەوكردنی ریخۆڵەكە دەبێتە هۆی ئەوەی كە بۆنی ناخۆش لە دەم بێت. بە خێرایی نان خواردن هۆكارێكی دیكەی بۆنی ناخۆشی دەمە. بۆنی ناخۆشی مادەكانی وەك سیر، كاریگەری هەیە لەسەر بۆنی ناخۆشی دەم. جگەرەش بێ كاریگەریی نییە لەم بوارەدا. چەند رێگە چارەیەك بۆ نەهێشتنی بۆ ناخۆشی دەم: - دەم و ددانت هەمیشە خاوێن رابگرە، واتە لە شەو و رۆژێكدا دوو یان سێ جار فلچەی ددان بەكار بێنە، یان لە بەنی ددان بۆ خاوێنكردنەوەی كەلینی ددانەكان سوود وەربگرە. چونكە مانەوەی خواردن لەكەلێنی ددانەكان دەبێتە دروست بوونی بەكتریا. - زمانیشت خاوێن بكەرەوە: هەر جارێك كە فلچە لە ددان ددەی زمانیشت خاوێن بكەرەوە. - زارتان هەمیشە تەڕ بێت، لیكی دەم مادەیەكی پاككەرەوەیە ناهێڵێ دەم تووشی هەوكردن ببێت. ئەو بۆنە ناخۆشەی كە بەیانیان لەدەم دێت بەهۆی ئەوەیە كە دەم لە كاتی خەوتندا وشك بووە. - بۆنی خۆشی دەم بەكار بێنە، وەك پونگە، پونگە ئەو گیایە كاریگەرییەكی زۆری هەیە لە خاوێنكردنەوەی دەمدا. - ئێوارانە گێزەرێك یان هەندێك بادام بخۆ
    danyar asuda
    danyar asuda
    به‌ڕێوه‌به‌ری گشتی يانه ى كوردتيشك
    به‌ڕێوه‌به‌ری گشتی يانه ى كوردتيشك

بۆنی ناخۆشی دەم و زار چۆن لەناو دەچێت؟ ‌ Empty رد: بۆنی ناخۆشی دەم و زار چۆن لەناو دەچێت؟ ‌

مُساهمة من طرف danyar asuda السبت سبتمبر 17, 2011 1:35 am

ده ستت خؤشبيت سه ركه وتووبيت

الوقت/التاريخ الآن هو الثلاثاء سبتمبر 24, 2024 7:23 am