يانه ى كورد تيشك

تؤ له زووره وه نيت به ريز هيوادارين خؤت تؤماربكه ى تاكوو به جوانى بابه ته كانى يانه ى كورد تيشك ببينيت فه رموو خؤت تؤمار بكه

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

يانه ى كورد تيشك

تؤ له زووره وه نيت به ريز هيوادارين خؤت تؤماربكه ى تاكوو به جوانى بابه ته كانى يانه ى كورد تيشك ببينيت فه رموو خؤت تؤمار بكه

يانه ى كورد تيشك

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

kurdtishk

له‌ماوەی یــــه‌ك ده‌قیقــه‌دا ده‌توانیــن چی بكه‌یــن بۆ دواڕۆژمــــان Www.ramanrealy.xtgem_2
سڵاو له‌ ئه‌ندامه‌ تازه‌كانى یانه‌ى كورد تیشك / danyar asuda
www.lawanikirkuk.com مالبه رى لاوانى كه ركوك
له‌ماوەی یــــه‌ك ده‌قیقــه‌دا ده‌توانیــن چی بكه‌یــن بۆ دواڕۆژمــــان I313948738_92035_5
له‌ماوەی یــــه‌ك ده‌قیقــه‌دا ده‌توانیــن چی بكه‌یــن بۆ دواڕۆژمــــان Www.ramanrealy.xtgem_2
له‌ماوەی یــــه‌ك ده‌قیقــه‌دا ده‌توانیــن چی بكه‌یــن بۆ دواڕۆژمــــان 2702051sgrzgsxkiq_7
له‌ماوەی یــــه‌ك ده‌قیقــه‌دا ده‌توانیــن چی بكه‌یــن بۆ دواڕۆژمــــان Love
له‌ماوەی یــــه‌ك ده‌قیقــه‌دا ده‌توانیــن چی بكه‌یــن بۆ دواڕۆژمــــان 7
له‌ماوەی یــــه‌ك ده‌قیقــه‌دا ده‌توانیــن چی بكه‌یــن بۆ دواڕۆژمــــان Ramanrealy_12
له‌ماوەی یــــه‌ك ده‌قیقــه‌دا ده‌توانیــن چی بكه‌یــن بۆ دواڕۆژمــــان 39_2
له‌ماوەی یــــه‌ك ده‌قیقــه‌دا ده‌توانیــن چی بكه‌یــن بۆ دواڕۆژمــــان 1
له‌ماوەی یــــه‌ك ده‌قیقــه‌دا ده‌توانیــن چی بكه‌یــن بۆ دواڕۆژمــــان H4new.com-8cdb8d9449
له‌ماوەی یــــه‌ك ده‌قیقــه‌دا ده‌توانیــن چی بكه‌یــن بۆ دواڕۆژمــــان Ykurdistan-af7528fb84

المواضيع الأخيرة

» ته فسيرى قورئان به كوردى وكام دةنك خؤشت ده وى داونلؤدى بكة
له‌ماوەی یــــه‌ك ده‌قیقــه‌دا ده‌توانیــن چی بكه‌یــن بۆ دواڕۆژمــــان Emptyالإثنين ديسمبر 28, 2015 1:21 am من طرف sulimansoran

» په‌رده‌ی كچێنی چییه‌؟ جۆره‌ ناباوه‌كانی په‌رده‌ی كچێنی، لابردنی‌ په‌رده‌ی‌ كچێنی‌ ... سه‌ره‌تای‌ ژیانیكی‌ نوێ‌؟ ....هتد
له‌ماوەی یــــه‌ك ده‌قیقــه‌دا ده‌توانیــن چی بكه‌یــن بۆ دواڕۆژمــــان Emptyالخميس يناير 23, 2014 8:48 pm من طرف دايكى عمار

» هیچ کات کۆمپیوتەرەکەت فۆرمات مەکە!!
له‌ماوەی یــــه‌ك ده‌قیقــه‌دا ده‌توانیــن چی بكه‌یــن بۆ دواڕۆژمــــان Emptyالخميس يناير 09, 2014 8:20 pm من طرف karwan kara

» ماڵپه‌رێك بۆ وه‌رگێران زیاتر له‌ 50 زمان
له‌ماوەی یــــه‌ك ده‌قیقــه‌دا ده‌توانیــن چی بكه‌یــن بۆ دواڕۆژمــــان Emptyالخميس أكتوبر 10, 2013 5:19 am من طرف dlshad

» ئه م سايته تايبه ته به يارى
له‌ماوەی یــــه‌ك ده‌قیقــه‌دا ده‌توانیــن چی بكه‌یــن بۆ دواڕۆژمــــان Emptyالجمعة يونيو 21, 2013 3:37 pm من طرف shamal jalal

» له‌ (چین) گۆشتی مرۆڤ هه‌یه‌ و ئه‌فرۆشرێت + 18
له‌ماوەی یــــه‌ك ده‌قیقــه‌دا ده‌توانیــن چی بكه‌یــن بۆ دواڕۆژمــــان Emptyالجمعة مارس 22, 2013 6:42 pm من طرف danyar asuda

» وينه يه كى ناخ ته زين
له‌ماوەی یــــه‌ك ده‌قیقــه‌دا ده‌توانیــن چی بكه‌یــن بۆ دواڕۆژمــــان Emptyالأربعاء مارس 20, 2013 5:03 am من طرف danyar asuda

» ئه وكوره ى به هوى به يداكردنى 5 هه زار دينار بو بزيوى زينى توشى جيهات
له‌ماوەی یــــه‌ك ده‌قیقــه‌دا ده‌توانیــن چی بكه‌یــن بۆ دواڕۆژمــــان Emptyالأربعاء مارس 13, 2013 7:07 am من طرف danyar asuda

»  انتى فايروسى اتورن
له‌ماوەی یــــه‌ك ده‌قیقــه‌دا ده‌توانیــن چی بكه‌یــن بۆ دواڕۆژمــــان Emptyالأربعاء مارس 13, 2013 5:36 am من طرف danyar asuda

سبتمبر 2024

الأحدالإثنينالثلاثاءالأربعاءالخميسالجمعةالسبت
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

اليومية اليومية

سايته كان

سايته كان www.lawanikirkuk.com مالبه رى لاوانى كه ركوك www.lawanikurdistan.com مالبه رى يه كيتى لاوانى ديموكراتى كوردستان

له‌ماوەی یــــه‌ك ده‌قیقــه‌دا ده‌توانیــن چی بكه‌یــن بۆ دواڕۆژمــــان

danyar asuda
    danyar asuda
    به‌ڕێوه‌به‌ری گشتی يانه ى كوردتيشك
    به‌ڕێوه‌به‌ری گشتی يانه ى كوردتيشك

له‌ماوەی یــــه‌ك ده‌قیقــه‌دا ده‌توانیــن چی بكه‌یــن بۆ دواڕۆژمــــان Empty له‌ماوەی یــــه‌ك ده‌قیقــه‌دا ده‌توانیــن چی بكه‌یــن بۆ دواڕۆژمــــان

مُساهمة من طرف danyar asuda الثلاثاء سبتمبر 06, 2011 12:49 am

له‌ماوەی یــــه‌ك ده‌قیقــه‌دا ده‌توانیــن چی بكه‌یــن بۆ دواڕۆژمــــان

1. ده‌توانی (5) جار سووره‌تی (فاتیحه‌) بخوێنی (7000) خێرت بۆ ده‌نووسرێ ،دەتوانی سورەتی (الاخلاص) بخوێنیت وەک ئەوەیە سێیەکی قورئانت خوێند بێت .

3.ده‌توانی (20) جار صلاوات لێبده‌ی خوای گه‌وره‌ (200) صلاواتت له‌سه‌ر لێده‌دات .

4. ده‌توانی (100) جار بڵێی (أستغفرالله‌) خوای گه‌وره‌ له‌ هه‌موو گوناهه‌كانت خۆشده‌بێ .

5. ده‌توانی (25) جار بڵێی (سبحان الله‌ و بحمده‌ سبحان الله‌ العظیم) كه‌ خۆشه‌ویستترین ووشه‌یه‌ لای په‌روه‌ردگار و گرنگترین توێشووه‌ له‌سه‌ر ته‌رازووی كرده‌وه‌كانت .

6. ده‌توانی (40) جار بڵێی (لا حول ولا قوة الا بالله‌ العلی العظیم) كه‌ ده‌كاته‌ (40) كه‌نز له‌ كه‌نزه‌كانی به‌هه‌شت .

7.ده‌توانی (15) جار بڵێی (سبحان الله‌ و الحمدالله‌ ولا اله‌ الا الله‌ والله‌ أكبر) كه‌ هه‌ر جارێك به‌رامبه‌ر چاندنی دارێكه‌ له‌ به‌هه‌شت .

8. ده‌توانی (35) جار بڵێی (لا اله‌ الا الله‌) كه‌ هه‌موو دونیا بخه‌یته‌ لایه‌كی ته‌رازوو هێنده‌ی ئه‌و ووشه‌یه‌ سه‌نگایی نیه‌ .

9.ده‌توانی سیله‌ی ڕه‌حم به‌جێ بهێنی ئه‌گه‌ر چی به‌ مۆبایلیش بی، یاخود قسەیەکی خێر بکەیت یان بە رووی هاوەڵێکتدا زەردەخەنەیەک بکەیت .

10.ده‌توانی چاوه‌كانت لێك بنێی هه‌ر شتێك بته‌وێ داوا بكه‌ی له‌ خوای تاك و ته‌نیا .
    [b]

الوقت/التاريخ الآن هو الثلاثاء سبتمبر 24, 2024 5:22 am