يانه ى كورد تيشك

تؤ له زووره وه نيت به ريز هيوادارين خؤت تؤماربكه ى تاكوو به جوانى بابه ته كانى يانه ى كورد تيشك ببينيت فه رموو خؤت تؤمار بكه

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

يانه ى كورد تيشك

تؤ له زووره وه نيت به ريز هيوادارين خؤت تؤماربكه ى تاكوو به جوانى بابه ته كانى يانه ى كورد تيشك ببينيت فه رموو خؤت تؤمار بكه

يانه ى كورد تيشك

هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

kurdtishk

هـــه‌نـــار ... بـاشـتـریـن ڤـیـاگـرای‌ سـروشـتـی‌ Www.ramanrealy.xtgem_2
سڵاو له‌ ئه‌ندامه‌ تازه‌كانى یانه‌ى كورد تیشك / danyar asuda
www.lawanikirkuk.com مالبه رى لاوانى كه ركوك
هـــه‌نـــار ... بـاشـتـریـن ڤـیـاگـرای‌ سـروشـتـی‌ I313948738_92035_5
هـــه‌نـــار ... بـاشـتـریـن ڤـیـاگـرای‌ سـروشـتـی‌ 2702051sgrzgsxkiq_7
هـــه‌نـــار ... بـاشـتـریـن ڤـیـاگـرای‌ سـروشـتـی‌ Love
هـــه‌نـــار ... بـاشـتـریـن ڤـیـاگـرای‌ سـروشـتـی‌ 7
هـــه‌نـــار ... بـاشـتـریـن ڤـیـاگـرای‌ سـروشـتـی‌ Ramanrealy_12
هـــه‌نـــار ... بـاشـتـریـن ڤـیـاگـرای‌ سـروشـتـی‌ 39_2
هـــه‌نـــار ... بـاشـتـریـن ڤـیـاگـرای‌ سـروشـتـی‌ 1
هـــه‌نـــار ... بـاشـتـریـن ڤـیـاگـرای‌ سـروشـتـی‌ H4new.com-8cdb8d9449
هـــه‌نـــار ... بـاشـتـریـن ڤـیـاگـرای‌ سـروشـتـی‌ Ykurdistan-af7528fb84

المواضيع الأخيرة

» ته فسيرى قورئان به كوردى وكام دةنك خؤشت ده وى داونلؤدى بكة
هـــه‌نـــار ... بـاشـتـریـن ڤـیـاگـرای‌ سـروشـتـی‌ Emptyالإثنين ديسمبر 28, 2015 1:21 am من طرف sulimansoran

» په‌رده‌ی كچێنی چییه‌؟ جۆره‌ ناباوه‌كانی په‌رده‌ی كچێنی، لابردنی‌ په‌رده‌ی‌ كچێنی‌ ... سه‌ره‌تای‌ ژیانیكی‌ نوێ‌؟ ....هتد
هـــه‌نـــار ... بـاشـتـریـن ڤـیـاگـرای‌ سـروشـتـی‌ Emptyالخميس يناير 23, 2014 8:48 pm من طرف دايكى عمار

» هیچ کات کۆمپیوتەرەکەت فۆرمات مەکە!!
هـــه‌نـــار ... بـاشـتـریـن ڤـیـاگـرای‌ سـروشـتـی‌ Emptyالخميس يناير 09, 2014 8:20 pm من طرف karwan kara

» ماڵپه‌رێك بۆ وه‌رگێران زیاتر له‌ 50 زمان
هـــه‌نـــار ... بـاشـتـریـن ڤـیـاگـرای‌ سـروشـتـی‌ Emptyالخميس أكتوبر 10, 2013 5:19 am من طرف dlshad

» ئه م سايته تايبه ته به يارى
هـــه‌نـــار ... بـاشـتـریـن ڤـیـاگـرای‌ سـروشـتـی‌ Emptyالجمعة يونيو 21, 2013 3:37 pm من طرف shamal jalal

» له‌ (چین) گۆشتی مرۆڤ هه‌یه‌ و ئه‌فرۆشرێت + 18
هـــه‌نـــار ... بـاشـتـریـن ڤـیـاگـرای‌ سـروشـتـی‌ Emptyالجمعة مارس 22, 2013 6:42 pm من طرف danyar asuda

» وينه يه كى ناخ ته زين
هـــه‌نـــار ... بـاشـتـریـن ڤـیـاگـرای‌ سـروشـتـی‌ Emptyالأربعاء مارس 20, 2013 5:03 am من طرف danyar asuda

» ئه وكوره ى به هوى به يداكردنى 5 هه زار دينار بو بزيوى زينى توشى جيهات
هـــه‌نـــار ... بـاشـتـریـن ڤـیـاگـرای‌ سـروشـتـی‌ Emptyالأربعاء مارس 13, 2013 7:07 am من طرف danyar asuda

»  انتى فايروسى اتورن
هـــه‌نـــار ... بـاشـتـریـن ڤـیـاگـرای‌ سـروشـتـی‌ Emptyالأربعاء مارس 13, 2013 5:36 am من طرف danyar asuda

سبتمبر 2024

الأحدالإثنينالثلاثاءالأربعاءالخميسالجمعةالسبت
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

اليومية اليومية

سايته كان

سايته كان www.lawanikirkuk.com مالبه رى لاوانى كه ركوك www.lawanikurdistan.com مالبه رى يه كيتى لاوانى ديموكراتى كوردستان

هـــه‌نـــار ... بـاشـتـریـن ڤـیـاگـرای‌ سـروشـتـی‌

danyar asuda
    danyar asuda
    به‌ڕێوه‌به‌ری گشتی يانه ى كوردتيشك
    به‌ڕێوه‌به‌ری گشتی يانه ى كوردتيشك

هـــه‌نـــار ... بـاشـتـریـن ڤـیـاگـرای‌ سـروشـتـی‌ Empty هـــه‌نـــار ... بـاشـتـریـن ڤـیـاگـرای‌ سـروشـتـی‌

مُساهمة من طرف danyar asuda الجمعة سبتمبر 02, 2011 9:12 pm

هـــه‌نـــار ... بـاشـتـریـن ڤـیـاگـرای‌ سـروشـتـی‌ Pomegranate
    هه‌نار یه‌كێكه‌ له‌میوه‌ پاییزیه‌ به‌تام و به‌له‌زه‌ته‌كان, كه‌باشترین چاره‌سه‌ره‌ بۆ زۆرێك له‌نه‌خۆشیه‌كان هه‌روه‌ك زانایان و پزیشكانی‌ پسپۆڕ له‌میانه‌ی‌ توێژینه‌وه‌ نوێیه‌كانیانه‌وه‌ بۆیان ده‌ركه‌وتووه‌ كه‌شه‌ربه‌تی‌ هه‌نار باشترین چاره‌سه‌ره‌ بۆ نه‌خۆشیی دڵ و شێرپه‌نجه‌ و به‌هێزترین هۆكاریشه‌ بۆ به‌هێزتر كردنی‌ توانا سێكسیه‌كانی‌ مرۆڤ, كه‌له‌و ڕووه‌وه‌ رۆِڵی‌ ڤیاگرای‌ سروشتی‌ ده‌بینێت .
    ڕۆژنامه‌ی‌ " ده‌یلی‌ مه‌یل " ی‌ به‌ریتانی‌ ئاماژه‌ی‌ بۆ ئه‌وه‌ كردووه‌ كه‌توێژه‌ره‌وان و زانایانی‌ زانكۆی‌ – ئه‌دنبره‌ – بۆیان ده‌ركه‌وتووه‌ كه‌شه‌ربه‌تی‌ هه‌نار توانایه‌كی‌ باشی هه‌یه‌ له‌تواندنه‌وه‌ی‌ چه‌وریه‌كانی‌ ده‌وروبه‌ری‌ گه‌ده‌, كه‌چه‌ند كه‌سێكیان خستووه‌ته‌ ژێر تاقیكردنه‌وه‌كانیانه‌وه‌ و ڕۆژانه‌ په‌رداخێك شه‌ربه‌تی‌ هه‌ناریان داونه‌تێ‌ بۆ ماوه‌ی‌ مانگێك و دواتر بۆیان ئاشكرا بووه‌ كه‌ته‌واوی‌ چه‌وریه‌ زیاده‌كانی‌ ده‌وروبه‌ری‌ گه‌ده‌یان تواوه‌ته‌وه‌ و چالاكیی گه‌ده‌شیان به‌شێوه‌یه‌كی‌ زۆر باش زیادیكردووه‌, جگه‌ له‌وه‌ی‌ كه‌هه‌نار سوودێكی‌ ئێجگار باشیشی هه‌یه‌ بۆ ئه‌و كه‌سانه‌ی‌ كه‌نه‌خۆشیی فشاری‌ خوێن و دڵ و جگه‌ریان هه‌یه‌ .
    ئه‌مه‌و توێژینه‌وه‌یه‌كی‌ تری‌ زانكۆی‌ – بوستن – ی‌ ئه‌مریكی ئه‌وه‌ی‌ ئاشكرا كردووه‌ كه‌هه‌نار یاریده‌رێكی‌ زۆر باشه‌ بۆ چاره‌سه‌ركردنی‌ لاوازیی سێكسی لای‌ پیاوان, به‌ده‌ر له‌وه‌ی‌ كه‌باشترین چاره‌سه‌ریشه‌ بۆ نه‌خۆشیه‌كانی‌ دڵ و به‌رگریكارێكی‌ كارایه‌ له‌به‌رده‌م شێرپه‌نجه‌دا, چونكه‌ چه‌ند مه‌وادێكی‌ زۆری‌ دژه‌ ژه‌هراوی‌ بوونی‌ تێدایه‌ .
    له‌میانه‌ی‌ توێژینه‌وه‌كه‌یانه‌وه‌ ئه‌و پسپۆڕانه‌ شه‌ربه‌تی‌ هه‌ناریان داوه‌ته‌ چه‌ندین ( كه‌روێشك ) و دوای‌ ماوه‌یه‌ك بۆیان ده‌ركه‌وتووه‌ كه‌توانا و خێرایی هه‌ڵدانی‌ خوێن له‌ئه‌ندامی‌ نێرینه‌ییانه‌وه‌ زۆر زیادیكردووه‌ و به‌شێوه‌یه‌كی‌ به‌هێزتر و ڕێكخراوتر چالاكیی سێكسیان ئه‌نجامداوه‌ و ئه‌وه‌شیان ڕوونكردووه‌ته‌وه‌ كه‌هه‌نار چه‌ند مه‌وادێكی‌ زۆری‌ دژه‌ ژه‌هراوی‌ بوون و كارۆناتی‌ تێدایه‌ وه‌ك " فینولیه‌ و تانین ", كه‌به‌ربه‌ستێكی‌ باشن بۆ ژه‌هراوی‌ نه‌بوونی‌ پڕۆتینه‌ گۆشتیه‌كان و به‌ر له‌زیادبوونی‌ كۆلیسترۆڵ و چه‌وریی ناو خوێن ده‌گرێت, كه‌ده‌بنه‌ هۆی‌ ڕه‌ق بوون و گیرانی‌ خوێنبه‌ره‌كان, جگه‌ له‌وه‌ی‌ كه‌چه‌ند مه‌وادێكی‌ تری‌ به‌سوودی‌ بۆ لاشه‌ی‌ مرۆڤ تێدایه‌, وه‌ك شه‌كری‌ سروشتیی به‌سوود و پڕۆتین و ترشی لیمۆ و چه‌ند ڤیتامین و كانزایه‌كی‌ تریش .
    توێژینه‌وه‌یه‌كی‌ تری‌ زانكۆی‌ – كالیفۆرنیا – ی‌ ئه‌مریكاش ئه‌وه‌ی‌ پشتڕاستكردووه‌ته‌وه‌ كه‌شه‌ربه‌تی‌ هه‌نار ڕۆڵی‌ ڤیاگرای‌ سروشتی‌ ده‌گێڕێت له‌به‌هێزتر كردنی‌ چالاكیه‌ سێكسه‌كان و چاره‌سه‌ری‌ لاوازیه‌ سێكسیه‌كاندا, چونكه‌ زۆر ده‌وڵه‌مه‌نده‌ به‌و ماددانه‌ی‌ كه‌دژه‌ ژه‌هراوی‌ بوونن, وه‌ هاتوچۆی‌ خوێن له‌ئه‌ندامی‌ نێرینه‌یی پیاواندا خێراتر و چالاكتر ده‌كات, وه‌به‌كارهێنان و خواردنی‌, یان خواردنه‌وه‌ی‌ به‌شێوه‌ی‌ شه‌ربه‌ت بۆ ماوه‌ی‌ مانگێك هه‌مان كاریگه‌ریی ڤیاگرا و بگره‌ زیاتریشی لێده‌كه‌وێته‌وه‌ .
    هه‌ر به‌پێی‌ توێژینه‌وه‌كه‌ی‌ زانكۆی‌ كالیفۆرنیای‌ ئه‌مریكا, ڕۆژانه‌ خواردنه‌وه‌ی‌ چاره‌كه‌ لیترێك له‌شه‌ربه‌تی‌ هه‌نار باشترین چاره‌سه‌ره‌ بۆ شێرپه‌نجه‌ی‌ پڕۆستات, كه‌له‌گه‌ڵ هه‌ڵكشانی‌ ته‌مه‌ندا مه‌ترسیه‌كانی‌ زیاتر و زیاتر ده‌بێت .
    جگه‌ له‌و سوود و چاره‌سه‌ره‌ زۆرانه‌ی‌, ڕۆژانه‌ خواردنه‌وه‌ی‌ دوو كوپ شه‌ربه‌تی‌ هه‌نار باشترین ده‌رمانه‌ بۆ نه‌خۆشیه‌كانی‌ سك چوون و هه‌وكردنی‌ ڕیخۆڵه‌ و گه‌ده‌ و سه‌رئێشه‌ش, وه‌به‌رگریكارێكی‌ باشیشه‌ بۆ دواخستنی‌ نیشانه‌كانی‌ پیری له‌مرۆڤه‌كاندا .
    له‌و توێژینه‌وانه‌دا ئه‌وه‌ش ئاشكرا كراوه‌ كه‌خواردنه‌وه‌ی‌ شه‌ربه‌تی‌ هه‌نار و هه‌نگوین به‌تێكه‌ڵی‌ ڕیخۆڵه‌كان نه‌رم ده‌كات و ڕێڕه‌وی‌ میزه‌ڕۆش به‌باشی پاك ده‌كاته‌وه‌ له‌هه‌وكردن و به‌ردی‌ گورچیله‌ و ئازاری‌ سنگیش كه‌مده‌كاته‌وه‌ و هه‌ناسه‌دانیش ئاسانتر و خۆشتر ده‌كات .

الوقت/التاريخ الآن هو الثلاثاء سبتمبر 24, 2024 5:22 am